DAJ CYNK

Lenovo kończy z gamingowymi smartfonami

Marian Szutiak

Sprzęt

Lenovo kończy z gamingowymi smartfonami

Lenovo potwierdziło, że kończy z produkcją gamingowych smartfonów Legion. To część szerszej transformacji biznesowej i konsolidacji portfolio gier.

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się wzmianki o tym, że firma Lenovo zdecydowała się zamknąć swój biznes telefonów dla graczy. Teraz pojawiły się bardziej oficjalne informacje na ten temat. Rzecznik Lenovo poinformował serwis Android Authority, że chiński producent rzeczywiście zakończył produkcję gamingowych smartfonów Legion.

Zobacz: Lenovo Legion Y70 zaprezentowany. To nowy flagowiec firmy

Lenovo wycofuje się z produkcji mobilnych telefonów do gier Legion z systemem Android w ramach szerszej transformacji biznesowej i konsolidacji portfolio gier. Jako lider w dziedzinie urządzeń i rozwiązań do gier, Lenovo jest zaangażowane w rozwój kategorii gier pod każdym względem, a także skupia się na obszarach, w których może ona przynieść największą wartość globalnej społeczności graczy.

– wyjaśnił rzecznik Lenovo

Przyszłość branży gamingowych smartfonów nie wygląda najlepiej. Również Xiaomi boryka się z problemami w tym zakresie, zwalniając setki pracowników związanych z produkcją smartfonów Black Shark. A tymczasem Asus ma się całkiem dobrze ze swoimi ROG Phone'ami i wkrótce pokaże ich nową serię. Oficjalna premiera już 13 kwietnia 2023 roku.

Zobacz: Asus ROG Phone 7 Ultimate będzie potworem z 16 GB RAM-u

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Lenovo

Źródło tekstu: Android Authority