DAJ CYNK

Kindle Kids Edition, czyli nowy czytnik Amazona tylko dla dzieci

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3885

Kindle Kids Edition, czyli nowy czytnik Amazona tylko dla dzieci

Czytniki Kindle mają już długą historię, a rynek trafiają ich kolejne generacje, jednak dopiero teraz Amazon wpadł na pomysł, by wydać Kindle Kids Edition, czyli model stworzony z myślą o dzieciach. Tym sposobem amerykański producent chce zachęcić najmłodszych do czytania książek zamiast oglądania telewizji.

Kindle Kids Edition wydany został równolegle z tabletem Fire HD 10 Kids Edition. Czytnik w wersji dla dzieci to w zasadzie standardowy Kindle najnowszej, dziesiątej generacji, ale z dodatkowymi treściami dla najmłodszych. Płacąc 20 USD więcej, niż kosztuje zwykły Kindle, nabywca wersji Kids Edition otrzyma czytnik w jednym z czterech kolorowych etui do wyboru - można zdecydować się na kolor różowy lub niebieski albo też zdobione wersje „rajskie ptaki” oraz „stacja kosmiczna”. 

Zobacz: Innovation@Amazon: gdańską konferencję giganta prowadziła Alexa
Zobacz: Amazon Prime Video w ofercie T-Mobile

Mając też na względzie, że dzieci wykazują ponadprzeciętną moc niszczenia takich przedmiotów jak czytniki, Amazon zaoferował w Kindle Kids Edition dwuletnią gwarancję - w tym czasie producent wymieni urządzenie na nowe, jeżeli dojdzie do jego uszkodzenia niezależnie od przyczyny.

Kindle Kids Edition wydany został równolegle z tabletem Fire HD 10 Kids Edition. Czytnik w wersji dla dzieci to w zasadzie standardowy Kindle najnowszej, dziesiątej generacji, ale z dodatkowymi treściami dla najmłodszych. Płacąc 20 USD więcej, niż kosztuje zwykły Kindle, nabywca wersji Kids Edition otrzyma czytnik w jednym z czterech kolorowych etui do wyboru - można zdecydować się na kolor różowy lub niebieski albo też zdobione wersje „rajskie ptaki” oraz „stacja kosmiczna”.  Mając też na względzie, że dzieci wykazują ponadprzeciętną moc niszczenia takich przedmiotów jak czytniki, Amazon zaoferował w Kindle Kids Edition dwuletnią gwarancję - w tym czasie producent wymieni urządzenie na nowe, jeżeli dojdzie do jego uszkodzenia niezależnie od przyczyny. Wraz z Kindle Kids Edition młody czytelnik otrzyma roczny bezpłatny dostęp do FreeTime Unlimited. Jest to subskrypcyjna, płatna w innych okolicznościach usługa dająca dostęp do ponad 20 tysięcy treści specjalnie dla dzieci, w tym także książek, wśród których znajdują się takie tytuły, jak seria o Harrym Potterze, Kroniki Narni czy cykl Artemis Fowl. Dzięki Kindle Kids Edition  możliwe jest stworzenie do czterech bezpłatnych profili usługi.   W  Kindle Kids Edition pojawiły się też dodatki pozwalające rodzicom motywować dziecko do czytania - mogą oni monitorować postępy w czytaniu każdej z książek, obserwując wyniki na swoim smartfonie. Za dobre wyniki w czytania dzieci nagradzane są odznakami. W czytniku znalazło się także narzędzie Word Wise, które objaśnia dziecku każde słowo, którego nie może zrozumieć.  Kindle Kids Edition dostępny będzie w sprzedaży 30 października, chociaż już teraz można złożyć zamówienie, płacąc 109,99 USD (434 zł). Urządzenie nie jest jednak wysyłane do Polski.
Wraz z Kindle Kids Edition młody czytelnik otrzyma roczny bezpłatny dostęp do FreeTime Unlimited. Jest to subskrypcyjna, płatna w innych okolicznościach usługa dająca dostęp do ponad 20 tysięcy treści specjalnie dla dzieci, w tym także książek, wśród których znajdują się takie tytuły, jak seria o Harrym Potterze, Kroniki Narnii czy cykl Artemis Fowl. Dzięki Kindle Kids Edition  możliwe jest stworzenie do czterech bezpłatnych profili usługi.  

Zobacz: [Aktualizacja] Amazon podpadł Komisji Europejskiej. Amerykański gigant narusza przepisy antymonopolowe?
Zobacz: Xiaomi szykuje konkurenta dla czytnika Kindle. Amazon ma się czego bać?

W  Kindle Kids Edition pojawiły się też dodatki pozwalające rodzicom motywować dziecko do czytania - mogą oni monitorować postępy w czytaniu każdej z książek, obserwując wyniki na swoim smartfonie. Za dobre wyniki w czytania dzieci nagradzane są odznakami. W czytniku znalazło się także narzędzie Word Wise, które objaśnia dziecku każde słowo, którego nie może zrozumieć. 

Kindle Kids Edition dostępny będzie w sprzedaży 30 października, chociaż już teraz można złożyć zamówienie, płacąc 109,99 USD (434 zł). Urządzenie nie jest jednak wysyłane do Polski.

Przewiń w dół do następnego wpisu