DAJ CYNK

Jakie iPhone'y w 2020 roku? Mają być trzy modele z ekranami OLED o przekątnych od 5,4 do 6,6 cala

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5947

Jak byłem mały lubiłem sobie różne rzeczy wyobrażać. Obecnie za sprawą przecieków od ludzi związanych z danym tematem mogę to nadal robić, chociażby w kontekście oczekiwania na nowe modele smartfonów Apple.

Tym razem źródłem okazali się tajwańscy dostawcy komponentów, na których powołuje się DigiTimes. Według nich w 2020 roku możemy spodziewać się premiery trzech smartfonów Apple z ekranami OLED o przekątnych 5,42 cala, 6,06 cala i 6,67 cala. Co ciekawe, wcześniej informowano, że nowe rozdanie w całości bazujące na ekranach w tej technologii pojawi się już w tym roku.

Zobacz: Tegoroczne iPhone'y bezprzewodowo naładują inne urządzenia

To może oznaczać, że jesienią dostaniemy następcę iPhone'a XR z panelem LCD, a do tego dwa modele bazujące na organicznych diodach LED. Znajdzie się w nich przypuszczalnie miejsce na trzeci obiektyw szerokokątny. Dodatkowo tajwańskie źródło wskazuje na najmniejszy z modeli przewidzianych na 2020 rok, który dostanie ekran z technologią dotykową Y-Octa od Samsung Display albo TOE od LG. Rozwiązanie ma zmniejszyć koszt panelu.

Zobacz: UOKiK dołącza do międzynarodowego apelu do Apple'a i Google

Samsung Display zapewne pozostanie głównym dostawcą ekranów OLED dla smartfonów Apple w 2020 roku. Oczywiście w grę wchodzą również zamówienia od LG Display oraz BOE Technology. Prawdopodobne jest, że w pierwszej połowie tego roku Apple wpompuje na rynek 80 - 82 mln egzemplarzy iPhone'ów. W skali całego roku może to być nawet 180 - 190 mln sztuk. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu