DAJ CYNK

iPhone 8 ze wsparciem dla rzeczywistości rozszerzonej?

14.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3483

Ważne 2

3

W dobie panującej mody na wirtualną rzeczywistość niewielu producentów promuje temat rzeczywistości rozszerzonej.



W dobie panującej mody na wirtualną rzeczywistość niewielu producentów promuje temat rzeczywistości rozszerzonej.

Wirtualna rzeczywistość (VR) od ponad roku jest mocno promowaną technologią wśród producentów elektroniki. Większość firm ma już w swojej ofercie gogle VR i przystosowuje swoje smartfony do ich obsługi. Z drugiej strony niewiele słyszymy o rzeczywistości rozszerzonej (AR). Nad takim rozwiązaniem pracuje Microsoft, który chce nam zaoferować hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen oraz Lenovo z Projektem Tango.

Zobacz: Lenovo Phab2 Pro - pierwsze urządzenie Projektu Tango
Zobacz: CES2017: nowe możliwości Lenovo Phab 2 Pro

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na rynek rzeczywistości rozszerzonej może trafić Apple, a pierwszy krok w tym kierunku zrobi iPhone 8. W ubiegłym tygodniu firma z Cupertino ogłosiła ścisłą współpracę z firmą Lumentum, która rozwija technologię wykrywania obiektów trójwymiarowych, niezbędną przy rzeczywistości rozszerzonej. Z kolei firma Lumentum informowała ostatnio o zastosowaniu swoich rozwiązań w urządzeniach mobilnych z najwyższej półki. Fanem AR jest też dyrektor generalny Apple Tim Cook. Mogą to być całkowicie przypadkowe powiązania, ale wygląda na to, że coś może być na rzeczy.

Ming-Chi Kuo, jeden z analityków zajmujących się produktami Apple'a spekuluje, że rozszerzona rzeczywistość w wydaniu Apple może zostawić konkurencję daleko w tyle, prześcigając obecne już na rynku rozwiązania aż o 3-5 lat. Czy faktycznie tak będzie, dowiemy się zapewne w okolicach września 2017 roku, przy okazji premiery iPhone'a 8.

Zobacz: Samsung dostarczy w tym roku ekrany OLED dla 160 mln iPhone'ów

Źródło tekstu: benzinga; wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~gość
0

2017-02-16 14:12:37

Shitphone

Odpowiedz

9. PiotrM
0

2017-02-15 13:28:48

@8 a gospodarka USA rozkwitnie i wybudują za to mur na granicy z Kanadą wysoki na 127 metrów. Tylko co jak w providencie kasy zabraknie ? :-|

Odpowiedz

8. ~
0

2017-02-15 13:06:43

7. Ja tez. I mam nadzieje, ze cena za najtanszy model bedzie wynosila minimum 15k pln netto. Ci ktorych stak i tak kupia, ci ktorych nie stac wezma kredyty w providencie.

Odpowiedz

7. PiotrM
0

2017-02-15 10:05:43

@6 Ja z utęsknieniem czekam momentu , w którym za namową Trumpa Apple będzie produkował iphone wyłącznie w USA. Biorę popcorn i czekam :) Trochę strasno się robi , ale w sumie ciekawie.

Odpowiedz

6. ~kikki
0

2017-02-15 00:04:00

...i znowu 100 lat za samsungiem. apple znizyl sie do shitowego poziomu i przyznal do swojej slabosci technologicznej, ze nawet za ekrany do 8ki bedzie musial placic swojemu najwikszemu konkurentowi a do tego byc przed nim na kolanach gdyz samsung ma miec wylacznosc na dostawy... i tyle o innowacjach tej firmy o ladowaniu bezprzewodowym ktore ma wejsc blisko 4 lata po samsungu juz z przyzwoitosci nie wspomne...

Odpowiedz

5. tof
2

2017-02-14 23:21:19

@1: Wiesz, też mi brakuje Witka, ale zarzucić redakcji niekompetencję też trzeba umieć. Ty masz spory problem z poprawnością językową. Widziałeś kiedyś, by poziom "pikował" i to w dodatku "pikował w górę"? Nie dość, że to słabe stylistycznie, to jeszcze ten pleonazm...

Odpowiedz

4. ~
1

2017-02-14 21:12:58

"Ming-Chi Kuo, jeden z analityków zajmujących się produktami Apple/''a spekuluje, że rozszerzona rzeczywistość w wydaniu Apple może zostawić konkurencję daleko w tyle, prześcigając obecne już na rynku rozwiązania aż o 3-5 lat."Mysle, ze jestem analitykiem i z calapewnoscia powiem, ze wyprzedza o 23 lata.

Odpowiedz

3. ~magentowy
-1

2017-02-14 19:46:30

nie moge sie doczekac kiedy wyjdzie od razu wezme w abonamencie t mobile

Odpowiedz

1

2017-02-14 18:34:50

@1 A widzisz, a jednak wchodzisz, czytasz, klikasz, komentujesz... Wszystko działa jak powinno. Dzięki takim ludziom portal tętni życiem :)

Odpowiedz