DAJ CYNK

iPhone 8 ze wsparciem dla rzeczywistości rozszerzonej?

14.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4006

Ważne 2

3

W dobie panującej mody na wirtualną rzeczywistość niewielu producentów promuje temat rzeczywistości rozszerzonej.W dobie panującej mody na wirtualną rzeczywistość niewielu producentów promuje temat rzeczywistości rozszerzonej.

Wirtualna rzeczywistość (VR) od ponad roku jest mocno promowaną technologią wśród producentów elektroniki. Większość firm ma już w swojej ofercie gogle VR i przystosowuje swoje smartfony do ich obsługi. Z drugiej strony niewiele słyszymy o rzeczywistości rozszerzonej (AR). Nad takim rozwiązaniem pracuje Microsoft, który chce nam zaoferować hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen oraz Lenovo z Projektem Tango.

Zobacz: Lenovo Phab2 Pro - pierwsze urządzenie Projektu Tango
Zobacz: CES2017: nowe możliwości Lenovo Phab 2 Pro

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na rynek rzeczywistości rozszerzonej może trafić Apple, a pierwszy krok w tym kierunku zrobi iPhone 8. W ubiegłym tygodniu firma z Cupertino ogłosiła ścisłą współpracę z firmą Lumentum, która rozwija technologię wykrywania obiektów trójwymiarowych, niezbędną przy rzeczywistości rozszerzonej. Z kolei firma Lumentum informowała ostatnio o zastosowaniu swoich rozwiązań w urządzeniach mobilnych z najwyższej półki. Fanem AR jest też dyrektor generalny Apple Tim Cook. Mogą to być całkowicie przypadkowe powiązania, ale wygląda na to, że coś może być na rzeczy.

Ming-Chi Kuo, jeden z analityków zajmujących się produktami Apple'a spekuluje, że rozszerzona rzeczywistość w wydaniu Apple może zostawić konkurencję daleko w tyle, prześcigając obecne już na rynku rozwiązania aż o 3-5 lat. Czy faktycznie tak będzie, dowiemy się zapewne w okolicach września 2017 roku, przy okazji premiery iPhone'a 8.

Zobacz: Samsung dostarczy w tym roku ekrany OLED dla 160 mln iPhone'ów

Źródło tekstu: benzinga; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu