DAJ CYNK

Nowy iPhone dostanie praktyczną funkcję - jakieś 5 lat po konkurencji

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Apple iPhone 14 Pro dostanie funkcję AOD

Apple iPhone 14 Pro będzie wyposażony w funkcję Always-on Display - tak sugerują najnowsze nieoficjalne doniesienia.

Wygląda na to, że iPhone 14 Pro przyniesie sporo nowości, w tym kilka których jak dotąd się nie spodziewaliśmy. W tym gronie z pewnością należałoby wskazać funkcję Always-on Display, dzięki której część informacji, takich jak data, godzina czy najnowsze powiadomienia, mają być wyświetlane na ekranie urządzenia przez cały czas, nawet kiedy pozostaje on wyłączony.

iPhone 14 Pro dostanie funkcję Always-on Display

Jak sugeruje analityk Mark Gurman, takie rozwiązanie trafi na pokład iPhone'ów 14 Pro i 14 Pro Max. Nie znajdziemy go natomiast w tańszych modelach bez dopiska "Pro". Dlaczego? Ano dlatego, że w celu oszczędzania energii funkcja Always-on Display ma wykorzystywać obniżone odświeżanie wyświetlacza, co jest możliwe wyłącznie w przypadku paneli LTPO AMOLED.

Oczywiście rozmawiamy tu o nieoficjalnych doniesieniach, jednak jak rzadko trzymamy kciuki, że nowe doniesienia na temat nadchodzących iPhone'ów się potwierdzą. W końcu funkcję Always-on Display znajdziemy dziś w większości smartfonów z wyświetlaczami AMOLED.

Ba, niektórzy rywale iPhone'a mogą się nią pochwalić od dobrych 5 lat, jeśli nie dłużej. Najwyższa pora, żeby ten praktyczny dodatek zawitał także do telefonów z nadgryzionym jabłkiem - lepiej późno niż wcale.

Zobacz: Chciał naprawić iPhone'a, dostał 36 kg sprzętu
Zobacz: Wtedy pojawi się iPhone 14, trzy Apple Watche i AirPodsy. Znamy datę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Framesira / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Bloomberg