DAJ CYNK

Huawei sprzedaje 500 tys. smartfonów dziennie, ale nie będzie liderem rynku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8057

W IV kwartale 2018 roku Huawei był bliski strącenia Samsunga z pozycji lidera sprzedaży smartfonów na świecie, co dawało duże nadzieje na 2019 rok. W obecnej sytuacji wiemy już, że taki scenariusz jest niemożliwy. Wie o tym sam Huawei i nie zamierza tego ukrywać.

Shao Yang, szef Huawei do spraw strategii powiedział podczas CES Asia, że obecnie firma sprzedaje 500-600 tys. smartfonów dziennie. Jak na producenta, którego niektórzy już chętnie żegnają i skazują na porażkę, to bardzo dobry wynik. Jeśli takie tempo sprzedaży się utrzyma, do końca roku nabywców znajdzie kolejnych 101 - 121 mln smartfonów.

Zobacz: Huawei: nowych MateBooków na razie nie będzie

To jednak nie oznacza, że w tym roku Huawei stanie się liderem sprzedaży smartfonów na świecie i firma nie zamierza tego ukrywać. Yang powiedział też, że w świetle ostatnich wydarzeń szacunki dotyczące sprzedaży zostały zmienione. W obecnej sytuacji Huawei wie, że dojście do pozycji lidera sprzedaży zajmie im trochę więcej czasu niż pierwotnie zakładano.

Zobacz: Huawei dostarczył już milion urządzeń z nowym systemem operacyjnym

Teraz wiele będzie zależało od tego, jak długo Stany Zjednoczone będą utrzymywać zakaz handlu z chińskimi firmami oraz jak zostanie przyjęty nowy system operacyjny Huaweia.

Zobacz: Google: Blokada Huawei przez USA negatywnie odbije się na bezpieczeństwie narodowym

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NY Times; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu