DAJ CYNK

HTC na MWC 2019: dbający o bezpieczeństwo i prywatność Exodus 1, 5G Hub oraz wirtualna rzeczywistość [wideo]

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7433

HTC Exodus 1 to smartfon z założenia dbający o bezpieczeństwo oraz prywatność swoich użytkowników. Tajwański producent pokazał w Barcelonie także sporo sprzętu związanego z wirtualną rzeczywistością, a także 5G Hub.

HTC Exodus 1

- Exodus 1 to przyszłość danych - to pierwszy krok do uzyskania nowej, zdecentralizowanej architektury Internetu. Takiej która dba o bezpieczeństwo, prywatność, a także zwraca dane tym, którzy je utworzyli.

- powiedział Phil Chen, Decentralized Chief Officer w HTC.

Zdecentralizowana sieć pozwoli użytkownikom chronić i zabezpieczać należące do nich dane, zapewniając większą przejrzystość usług peer-to-peer oraz rezygnując z pośredników, którzy dotychczas czerpali korzyści z przechowywania informacji. Teraz użytkownik może mieć kontrolę nad własnym profilem i funduszami, a także informacjami, którymi się dzieli. Ta innowacja ma zrewolucjonizować zarządzanie danymi i pozwolić na tworzenie modeli biznesowych, które nie będą się już opierały na przechowywaniu czy wykorzystywaniu danych użytkowników.

Zobacz: Exodus 1 - pierwszy smartfon HTC oparty na technologii blockchain

Wspierając koncepcję Web 3.0, twórcy smartfonu Exodus 1 udostępniają API portfela Zion, służącego do ochrony kluczy i podpisywania transakcji, tym, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. Opera, pierwsza na świecie przeglądarka obsługująca kryptowaluty, jest także pierwszą aplikacją, przy tworzeniu której wykorzystano API Zion. Dzięki temu użytkownicy Opery na Exodusa 1, mogą cieszyć się bezpieczeństwem portfela, dokonywać zakupów oraz logować się bezpośrednio z poziomu urządzenia, korzystając z prywatnych kluczy, przechowywanych w jego pamięci.

- Jesteśmy na początku nowej generacji sieci, w której oferta i zdecentralizowane usługi będą podważały obecnie ustalony porządek. Obie firmy, HTC i Opera, zdecydowały się być pionierami, przecierającymi szlaki tej odważnej rewolucji. Jesteśmy bardzo dumni z partnerstwa z HTC. Wspólnie chcemy definiować na nowo standardy bezpieczeństwa i użytkowania kryptowalut.

- powiedział Charles Hamel, szef departamentu Kryptowalut w Opera Browser.

Współpraca HTC i Opery ustanawia także nowy standard przystępności technologii blockchain. Tym samym pozwala większej liczbie ludzi bezpiecznie korzystać z zalet tej technologii oraz zdecentralizowanych aplikacji i usług. Przykładem użycia Opery z portfelem Zion, jest możliwość realizowania mikropłatności na blogach czy portalach newsowych. Daje to możliwość przemodelowania obecnej formuły tworzenia mediów, uzależniając ich przychody od konkretnych, wartościowych treści, odwracając się tym samym od goniących za zyskiem modeli reklamowych.

Exodus 1 zdążył już zyskać uznanie liderów i społeczności działających na rzecz kryptowalut, w tym Vitalika Buterina i Glena Weyla. Mając to na uwadze, firma HTC otwiera się na nowych użytkowników, którzy pragną poznać świat nowego internetu, ale nie będących aktywnymi członkami społeczności kryptowalut, udostępniając Exodus 1 także w tradycyjnej walucie w cenie 699 dolarów (2646 zł). Zamówienia można wciąż składać także w kryptowalutach - BTC, ETH, LTC i BNB. Nowa aktualizacja da użytkownikom także dodatkowe wsparcie tokenów ERC-721 w ramach Decentraland oraz Etheremon.

HTC 5G Hub

Sieci 5G już niedługo staną powszechnie dostępne, ale pod warunkiem, że będziemy mieć odpowiednie urządzenia, które z nowej technologii skorzystają. Zaprezentowane do tej pory smartfony 5G łączy na ogół jedno - wysoka cena. Alternatywą może być przenośne urządzenie o nazwie HTC 5G Hub, będącego jednocześnie mobilnym hot spotem. Sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie, ma 5-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości HD oraz jest napędzany Snapdragonem 855 z modemem X50. Do dyspozycji mamy tu również Wi-Fi 6, 4 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 7660 mAh.

Hub będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku i będzie działał w sieci Sprint w USA, Telstra w Australii, a także Three UK, Deutsche Telekom, Elisa i Sunrise w Europie. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Gogle VR

Podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie HTC pokazał także gogle VR, między innymi modele Vive Cosmos i Vive Pro Eye. Chętni mogli nałożyć je na własne głowy i przekonać się na własnej skórze, co oferują.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który nakręciliśmy na stoisku HTC

Zobacz: Styczniowe przychody HTC w porównaniu do ubiegłego roku spadły o 70 proc. Jaka przyszłość przed Tajwańczykami?
Zobacz: 5G Simplified Solution - pomysł Huaweia na tańsze wdrażanie sieci nowej generacji
Zobacz: Sony na MWC2019: Ekrany 21:9, kinowy dźwięk i obraz, ale i dziwny kształt telefonów [wideo]

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: HTC, Digital Trends, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu