DAJ CYNK

Honor View20 - pierwszy na świecie z aparatem 48 Mpix. Jesteśmy na paryskiej premierze

22.01.2019

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4875

Ważne 1

0

Dzięki uprzejmości firmy Honor, dotarliśmy do Paryża na europejską premierę smartfonu Honor View20. To pierwszy telefon z półcalową matrycą o rozdzielczości 48 Mpix, za który przyjdzie nam zapłacić 2899 zł.

Po pierwsze aparat(y)

48 Mpix brzmi dumnie, a duma ta narasta jeszcze bardziej, kiedy uświadomimy sobie, że do czynienia mamy z matrycą Sony IMX586 o rozmiarze aż 1/2 cala (przekątna 8 milimetrów). W trudnych warunkach oświetleniowych sygnał z 4 pikseli matrycy może być łączony i inteligentnie korygowany, dla uzyskania zdjęć o niskim szumie i naturalnym odwzorowaniu kolorów. W takim trybie uzyskujemy zdjęcia finalne 12 Mpix, a efektywna wielkość piksela to 1,6 mikrometra, w stosunku do 1,4 mikrometra w topowych rozwiązaniach konkurencji.

Funkcja sumowania sygnału z sąsiednich pikseli matrycy, zastosowanie macierzy Quad Bayer i chipsetu Kirin 980 wspierającego algorytmy AI Ultra Clarity sprawiają, że nowość Honora oferuje imponujące nie tylko liczby, ale i zdjęcia, niezależnie od warunków oświetlenia.

Aparat wykonuje jednocześnie kilka zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix, z których wybiera najwyraźniejsze i najostrzejsze obszary, następnie zestawia je na jednym zdjęciu w tej samej rozdzielczości. Kirin 980 z dwoma układami NPU przetwarza zdjęcie, korzystając z zaawansowanego algorytmu sztucznej inteligencji, który analizuje zdjęcie, optymalizuje szczegóły w ciemniejszych obszarach i koryguje równowagę tonalną barw dla zdjęć z niezwykle żywymi kolorami.

- czytamy w komunikacie producenta telefonu

Równie piorunujące wrażenie - o ile jeszcze nie większe robi przedni aparat 25 Mpix, który producentowi udało się wbudować w ekran. Natomiast wisienką na torcie jest tylny aparat 3D, korzystający z impulsowego pomiaru światła (ang. time-of-flight, ToF) do gromadzenia informacji o kształtach obiektów w kadrze, wykrywania głębi, śledzenia sylwetek i przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym. Dzięki tej technologii Honor View20 może zmienić się w kontroler do gier z wykrywaniem ruchu, zapewniając wyjątkowe wrażenia z gier 3D. Obecnie urządzenie w pełni obsługuje gry Fancy Skiing i Fancy Darts.

Nie zabrakło przy tym ani filmów 960 fps, ani dobrodziejstw płynących ze sztucznej inteligencji - telefon rozpoznaje ponad 1500 scenerii spośród 60 głównych kategorii i dobiera do nich idealne parametry. Z kolei możliwość łączenia nawet 6-sekundowych sekwencji w jedno, idealne, nieporuszone zdjęcie przyda się zarówno za dnia, jak i pod osłoną nocy.

Po drugie ekran bez notcha

Honor rozprawił się z wcięciem w ekranie, zastępując je... maleńkim (4,5 mm) otworem na aparat. W efekcie klienci otrzymują wyświetlacz handlowo nazywany "All-View", który wypełnia aż 91,8% przedniego panelu urządzenia i doskonale nadaje się do odtwarzania filmów w kinowych proporcjach.

6,4-calowy ekran ma proporcje 19,5:9, a jego rozdzielczości to 2310 x 1080 pikseli, dające zagęszczenie pikseli przekraczające retinowe standardy (398 ppi).

Po trzecie wydajność

Kirin 980 oparty na najnowszych rdzeniach Cortex-A76 i architekturze 7 nm to chipset, który zdecydowanie nie ma kompleksów. Układ chłodzony jest cieczą, dzięki czemu pomimo smukłej obudowy (8,1 mm), liczyć możemy na chłodną pracę urządzenia, nawet grania w gry wykorzystujące technologię GPU Turbo.

Skuteczniejsze korzystanie z najważniejszych usług ułatwia dwuzakresowy GPS i trójantenowy moduł Wi-Fi. Ten drugi, za sprawą rozwiązań AI, aktywnie reaguje na zmiany sposobu trzymania telefonu w dłoniach. Rozwinięciu uległy też bardziej klasyczne funkcje AI - telefon rozpoznaje 100 produktów spożywczych i potraw oraz wyświetla informacje o ich kaloryczności, rozpoznaje również 300 najsłynniejszych budowli i krajobrazów, a do tego radzi sobie z ponad 100 tys. obrazów z całego świata.

Cena i dostępność

Pomimo, że Honor View20 to trochę taki Mate 20 "na sterydach", producent nie przesadził z ceną. Za telefon zapłacimy w Polsce 2899 zł (w opcji 256 GB + 8 GB RAM). Urządzenia w wersjach kolorystycznych Phantom Blue i Phantom Red (z charakterystycznie mieniącą się fakturą) będą dostępne w połowie lutego.

Galeria zdjęć z premiery

Zobacz: Sprawdziliśmy Honor View20 - czy warto go kupić?


Podczas paryskiej premiery smartfonu Honor View20 miała również miejsce premiera smartwatcha Honor Watch Magic/Dream, zaprojektowanego z myślą o "wszystkich aspektach codziennego życia". 

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się