DAJ CYNK

Google znowu kopiuje Apple - Pixel 6 dostanie autorski procesor

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Sprzęt

Google Pixel 6 z procesorem Tensor

Google potwierdziło, że smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro zostaną wyposażone w autorski procesor Tensor.

Nie jest to może jedyny powód sukcesu Apple, ale nie da się ukryć, że autorskie procesory stosowane w iPhone'ach mocno pomogły gigantowi z Cupertino w podboju rynku mobilnego. Pomysł ten podchwyciło także Google, które nareszcie potwierdziło, że w tegorocznych Pixelach zobaczymy nowe układy Tensor.

Google Pixel 6 z procesorem Tensor

Niestety z oficjalnego komunikatu nie dowiadujemy się na temat Google Tensor zbyt dużo. Zamiast podzielić się pełną specyfikacją, gigant z Mountain View ograniczył się wyłącznie do wskazania jego najważniejszych cech, a więc m.in. dużego nacisku na wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwo. Za to ostatnie odpowiedzialny ma być chip Titan M2. Dzięki temu ostatniemu nowe Pixele mają mieć "najwięcej sprzętowych warstw bezpieczeństwa spośród wszystkich smartfonów" - przynajmniej według producenta.

Dodatkowo wraz z ostatnim komunikatem Google opublikowało zestaw oficjalnych grafik, przedstawiających design smartfonów Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Tutaj nie ma jednak większych zaskoczeń, w każdym razie dla osób na bieżąco monitorujących branżowe przecieki. Telefony będą się wyróżniać niecodzienną wyspą aparatu, przebiegającą przez całą szerokość obudowy, a także dwukolorowym schematem kolorystycznym. Prezentuje się to niecodziennie, choć taka estetyka ma współgrać z nowym interfejsem Androida 12.

Google Pixel 6 z procesorem Tensor

Niestety na tym kończą się oficjalne informacje. Nieco więcej wiemy z przecieków - m.in. że nowa generacja Pixeli powinna przynieść spore usprawnienia w dziedzinie nagrywania wideo. Z pewnością jednak telefony mają przed nami sporo tajemnic, które producent obiecał rozwiać jeszcze w tym roku. Mało to precyzyjne, fakt, ale jeśli mielibyśmy obstawiać, celujemy raczej w jesień niż końcówkę września.

Zobacz: YouTube Premium zbyt drogi? Google przygotowało tańszą opcję
Zobacz: Google chce, byś wywalił(a) iPhone'a. Szykuje argument

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu