DAJ CYNK

Garmin quatix 6X Solar – nowy smart zegarek z ładowaniem solarnym

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 23697

Garmin quatix 6X Solar – nowy smart zegarek z ładowaniem solarnym

Garmin wprowadza kolejny smart zegarek, który zaskakuje wysoką ceną, ale też – niesamowitymi możliwościami. Model quatix 6X Solar powstał na bazie zeszłorocznego modelu fenix 6X Pro Solar i wyróżnia się ładowaniem solarnym oraz funkcjami dla żeglarzy. 

Garmin przedstawił dzisiaj multisportowy smartwatch quatix 6X Solar, który wykorzystuje energię słoneczną do wydłużenia żywotności baterii. Stworzony z myślą o wodniakach, łączy cechy turystycznego modelu fenix 6X Pro Solar ze specjalistycznymi funkcjami przydatnymi podczas żeglowania, wędkowania i rejsów

Zobacz: Garmin przedstawił serię zegarków fēnix 6, w tym model Pro Solar z ładowaniem słonecznym!

Zegarek na rejs

Garmin quatix 6X Solar jest odporny na trudne warunki zewnętrzne. Na kopercie o wielkości 51 mm zmieścił się wyświetlacz 1,4” z przezroczystą soczewką Power Glass do ładowania solarnego. Aby ocenić efektywność ładowania, zegarek wyświetla, na jaką ilość energii słonecznej zostało wystawione szkło Power Glass w przeciągu ostatnich godzin. Wydajność baterii wynosi do 21 dni w trybie smartwatcha i do 24 dni przy ładowaniu słonecznym.

Zegarek quatix 6X Solar jest wodoszczelny do 100 metrów i zapewnia łączność z urządzeniami elektroniki morskiej, umożliwiając m.in kontrolę autopilota, transmisję danych z instrumentów pokładowych, asystenta halsowania i kontrolę systemu multimedialnego. W połączeniu z elektroniką morską Garmin zapewnia dostęp do najważniejszych danych, takich jak prędkość, głębokość, temperatura czy wiatr - bezpośrednio na nadgarstku. Zegarek obsługuje także mapy BlueChart g3 / Navionics.

Zobacz: Garmin quatix 6 dla żeglarzy– nowy smartwatch z GPS i Garmin Pay
Zobacz: Garmin Approach S62 – nowy sportowy smartwatch z płatnościami Garmin Pay

To również smartwatch dla sportowców

Podobnie jak inne specjalistyczne zegarki Garmina, także i ten sprawdzi się jako smartwatch do codziennych zastosowań i sportowych treningów. Wbudowany pulsometr pozwala na całodobowy monitoring aktywności. Nadgarstkowy pomiar tętna działa nawet pod wodą, zapewnia przy tym funkcje analizy stresu. Pulsoksymetr Pulse Ox mierzy saturację krwi, wskazując poziom aklimatyzacji oraz zaawansowany monitoring snu. 

Użytkownicy mogą na zegarku odbierać powiadomienia ze smartfonu, a także robić zakupy z wykorzystaniem płatności Garmin Pay. Model quatix 6X Solar umożliwia też przechowywanie w pamięci do 2 tys. plików muzycznych, obsługuje też Spotify z możliwością słuchania bez telefonu.

Ile trzeba zapłacić za taki zegar? Garmin quatix 6X Solar wyceniony został na kwotę 1149,99 euro, czyli 5200 zł. Nie jest to więc najdroższy ze smartwatchy Garmina.

Zobacz: Smartwatch za 8 tysięcy? Oto Garmin MARQ Captain: American Magic
Zobacz: Garmin MARQ Commander to nowy smartwatch premium z funkcjami taktycznymi. Cena? 8500 zł...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu