DAJ CYNK

Smartwatch za 8 tysięcy? Oto Garmin MARQ Captain: American Magic

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13864

Garmin postanowił na dobre zagospodarować segment luksusowych smartwatchy z najwyższej półki cenowej. Zeszłoroczna linia MARQ została wzbogacona o nowy model MARQ Captain: American Magic. Zegarek kosztuje około 8 tysięcy złotych i skierowany jest do entuzjastów żeglarstwa. Nie brakuje w nim jednak funkcji, jakich oczekuje się od solidnego smartwatcha, w tym płatności Garmin Pay.

Garmin zaprezentował linię luksusowych zegarków Garmin MARQ rok temu – wśród nich było także żeglarski model MARQ Captain. Teraz powstała jego odnowiona edycja specjalna, stworzona na cześć profesjonalnej załogi żeglarskiej American Magic z okazji jej startu w 36. regatach America’s Cup. Chociaż Polakom raczej niewiele to mówi, to jednak warto docenić ciekawe wzornictwo i funkcje tego smartzegarka.

Wykończenie zegarka MARQ Captain: American Magic nawiązuje do klasycznych barw żeglarskiego teamu – ma granatowy silikonowy pasek z czerwonym zapięciem, wygrawerowana nazwa załogi na bezelu oraz dwie specjalne tarcze z logo American Magic. Analogowa tarcza z dodatkowym timerem odlicza czas do startu regat w Auckland, natomiast cyfrowa ozdobiona została charakterystyczną sylwetką jachtu z hydropłatami. Dodatkową funkcją żeglarską zawartą w zegarku jest Sail Grinding, która wspiera żeglarzy w treningach na jachcie i na lądzie.

Zobacz: Garmin quatix 6 dla żeglarzy– nowy smartwatch z GPS i Garmin Pay
Zobacz: Garmin Approach S62 – nowy sportowy smartwatch z płatnościami Garmin Pay


Funkcje dla żeglarzy i sportowców

MARQ Captain: American Magic Edition ma trzy tryby stworzone przez trenerów załogi American Magic. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy następującymi treningami: symulacją wyścigu, testem sprawności i interwałami. Zegarek wyposażony jest w czujniki, które monitorują ogólny stan zdrowia i samopoczucie, takie jak nadgarstkowy pomiar tętna i pulsoksymetr. Smartwatch podaje takie parametry aktywności jak dynamika biegu, aklimatyzacja do wysokości i temperatury, pułap tlenowy oraz pomiar czasu regeneracji.

MARQ Captain: American Magic ma załadowane fabrycznie aplikacje żeglarskie, pogodowe (z alertami burzowymi), mapy TopoActive Europe oraz obsługuje dodatkową kartografię morską BlueChart g3. Po sparowaniu zegarka z komunikatorem satelitarnym inReach można korzystać z dwukierunkowej komunikacji satelitarnej oraz nadać sygnał SOS z dowolnego miejsca na Ziemi. Dodatkowe funkcje smart to m.in. streamowanie muzyki, płatności zbliżeniowe Garmin Pay, całodobowe monitorowanie aktywności oraz powiadomienia ze smartfonów Apple lub Android.

Zobacz: Garmin tactix Delta to nowy smartwatch do zadań specjalnych z Garmin Pay

Wbudowana bateria pozwala na korzystanie z zegarka w trybie smartwatcha do 12 dni lub do 28 godzin w trybie GPS, do 48 godzin w trybie UltraTrac. Minimalny czas pracy wynosi 9 godzin, takie wynik osiągniemy podczas streamingu muzyki oraz z włączonym GPS-em. Zegarek dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie 1750 euro czyli około 8 tys. zł

Zobacz: Garmin MARQ Commander to nowy smartwatch premium z funkcjami taktycznymi. Cena? 8500 zł...
Zobacz: Garmin Legacy Hero: smartwatche inspirowane bohaterami Marvela

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu