DAJ CYNK

Huawei nie zainstaluje Facebooka w przyszłych telefonach. Będziecie płakać za aplikacją?

07.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12262

Ważne 1

0

Facebook nie zezwala na dalsze instalowanie swoich aplikacji w przyszłych smartfonach i tabletach Huaweia. Zakaz dotyczy wszystkich aplikacji firmy, w tym również Instagrama i WhatsApp. To wbrew pozorom może być dobra informacja.

Oczywiście sprawa dotyczy wyłącznie nowych urządzeń Huaweia, które dopiero będą pojawiać się na rynku. I po dłuższym namyśle trzeba przyznać, że to może wyjść chińskiemu producentowi na dobre. W ich smartfonach na starcie będziemy mieć mniej zainstalowanych programów. Wiele osób ta informacja zapewne ucieszy.

A jeśli ktoś będzie chciał korzystać z aplikacji Facebooka, będzie mógł je bez problemu samodzielnie zainstalować. Zabranie takiej możliwości byłoby trudne, bo aplikacja musiałaby dostać specjalne ograniczenia w sklepie Google Play. A nawet jeśli tak by się stało, Facebooka zawsze można byłoby zainstalować spoza sklepu Google'a.

Zobacz: Huawei szykuje Mate X do sprzedaży w Chinach. Autorski moduł 5G pręży muskuły w teście prędkości

Dla osób już korzystających z Facebooka, Instagrama i WhatsApp na smartfonach Huaweia nic się nie zmieni. Aplikacje nadal będą działać oraz otrzymywać wszystkie aktualizacje.

Zobacz: Huawei kontratakuje i pozywa Stany Zjednoczone

O sprawie informuje Reuters i redakcja zwróciła się z pytaniem o podobne działania ze strony właścicieli innych aplikacji - Twittera i Booking.com. Ich aplikacje również są preinstalowane na smartfonach Huaweia. Pierwsi nie chcą komentować sprawy, drudzy nie odpowiedzieli na wiadomość. Głosu w tej sprawie nie zabrał również Huawei.

Zobacz: Huawei zdradza źródła finansowania. Wsparcie rządu to zaledwie promil kapitału firmy

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu