DAJ CYNK

Elastyczny Royole FlexPai 2 wyprzedany w 1,8 sekundy. Wyginane smartfony maja potencjał

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3104

Najtańszy na rynku smartfon z elastycznym ekranem – Royole FlexPai 2 – spotkał się z gigantycznym zainteresowaniem nabywców. Pierwsza partia urządzenia rozeszła się w 1,8 sekundy. Producent już może mówić o sukcesie.

Royole FlexPai 2 wszedł do sprzedaży w Chinach za kwotę niższą niż 10 tysięcy juanów, co stanowi psychologiczną granicę cenową. Wszystkie inne elastyczne smartfony, np. Huaweia czy Samsunga, wymagają wyłożenia znacznie wyższej sumy. Produkt firmy Royole wystartował z ceną dokładnie 9988 juanów, czyli około 5637 zł, za wersję 8/256 GB. Oferowany jest też droższy wariant 12/512 GB, który jednak przekroczył już pułap i kosztuje 11 588 juanów, czyli 6560 zł. To wciąż jednak atrakcyjna cena.

Zobacz: Elastyczny Royole FlexPai 2 w sprzedaży. Cena poniżej 6 tys. zł

Zainteresowanie smartfonem było ogromne – jak podał producent, pierwsza partia tuż po starcie sprzedaży w sklepie JD.com rozeszła się w 1,8 sekund. Wcześniej natomiast, w jeden dzień złożonych zostało 150 tysięcy rezerwacji w przedsprzedaży. Łączna liczba zamówionych egzemplarzy Royole FlexPai 2 miała sięgnąć 289 tysięcy. Zainteresowanie smartfonem było tak duże, że w tej chwili sprzedaż została zawieszona do czasu, aż pojawi się nowa partia urządzeń. 

Tak duże zainteresowanie tym modelem pokazuje, że istnieje duży potencjał smartfonów z elastycznymi, rozkładanymi ekranami. Czynnikami, które powstrzymywały nabywców przed zakupami, była wysoka cena oraz obawa o trwałość konstrukcji. Royole  naprawiło błędy ze swojego pierwszego modelu FlexPai, a nowy zawias pozwala na 1,8 mln wygięć. Jednocześnie cena niewiele już przewyższa topowe smartfony o tradycyjnej konstrukcji, więc to się mogło udać.

Zobacz: Nowy składany telefon na rynku. Oto Royole Flexpai 2
Zobacz: Składany smartfon Royole FlexPai kryje bardzo ciekawe wnętrze

Royole FlexPai 2 ma elastyczny ekran o przekątnej 7,8 cala i rozdzielczości 1920 x 1440. Wyświetlacz wygina się na zewnątrz, przełączając się na tryb dwóch mniejszych ekranów 5,5 cala oraz 5,4 cala. Atutem smartfonu jest też solidna specyfikacja wewnętrzna – sercem FlexPai 2 jest układ Snapdragon 865 wspomagany przez 8 GB lub 12 GB pamięci RAM. Na aplikacje i pliki przewidziano 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon zapewnia łączność 5G i Wi-Fi 6

Zobacz: Kosztujący 3300 dolarów Galaxy Z Fold 2 Thom Browne Edition wyprzedany w 4 minuty
Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold2 5G w akcji – krótka recenzja z jajem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Royole

Źródło tekstu: mydrivers.com, Royole Weibo

Przewiń w dół do następnego wpisu