DAJ CYNK

DxOMark publikuje pierwszy ranking smartfonów z najlepszym aparatem selfie. Czołówka należy do Google i Samsunga

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5221

Możliwości aparatu do selfie w smartfonie wydają się nabierać na znaczeniu wśród konsumentów. Jednym z symptomów tego trendu może być pierwszy w historii ranking DxOMark poświęcony przednim aparatom. 

Do tej pory autorzy znanego benchmarku koncentrowali się na możliwościach głównych aparatów smartfonów. W pierwszym rankingu aparatów do selfie czołową pozycję z jednakową liczbą punktów (92) podzieliły między sobą Google Pixel 3 i Samsung Galaxy Note 9. Oczywiście mimo tych samych wyników obie konstrukcje znacznie różnią się od siebie parametrami. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych aparatów selfie według DxOMark:

 1. Google Pixel 3
 2. Samsung Galaxy Note 9
 3. Xiaomi Mi MIX 3
 4. Samsung Galaxy S9 Plus
 5. Apple iPhone XS Max
 6. Google Pixel 2
 7. Huawei Mate 20 Pro
 8. Samsung Galaxy S8
 9. Huawei P20 Pro
 10. Apple iPhone X
 11. Meitu V6
 12. Intex Aqua Selfie

Na trzecim miejscu uplasował się przedni aparat Xiaomi Mi Mix 3, a tuż za nim z różnicą zaledwie dwóch punktów Apple iPhone Xs Max. Ranking został podzielony na kategorie foto i wideo, dzięki czemu możemy przekonać się jak poszczególne modele radzą sobie z tymi zadaniami. W kategorii foto wygrywa Pixel 3, ale pod względem wideo najlepiej poradził sobie Note 9.

Zobacz: DxOMark: aparat fotograficzny w Huaweiu Mate 20 Pro jest tak samo dobry jak w P20 Pro
Zobacz: DxOMark - Note9 z lepszym aparatem od Galaxy S9+
Zobacz: Najszybszy internet mobilny w Polsce? Według RFBenchmark to nadal T-Mobile. Ale pod wieloma względami bije go Orange

Testy przednich aparatów przeprowadzane przez DxOMark składają się z części laboratoryjnej oraz testów przeprowadzanych na zewnątrz. W trakcie każdego z nich wykonuje się około 1500 zdjęć, uwzględniając różne odległości smartfonu od twarzy. Do tego rejestrowane jest łącznie ponad 2 godziny materiału wideo, na który składa się kilkadziesiąt krótszych klipów.

Źródło zdjęć: Samsung, Google

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu