DAJ CYNK

Czwarta generacja zegarków Fossil Q

06.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4599

Ważne 2

3

Monitorowanie tętna, niezależny GPS i płatności zbliżeniowe - to najważniejsze nowości jakie zobaczymy w czwartej generacji zegarków Fossil Q.Monitorowanie tętna, niezależny GPS i płatności zbliżeniowe - to najważniejsze nowości jakie zobaczymy w czwartej generacji zegarków Fossil Q.

Nowości, których brakowałoZegarki z serii Fossil Q były do tej pory sztuką kompromisu. Dostawaliśmy niebanalny, wyróżniający się wygląd, ale kosztem funkcji znanych z modeli konkurencji. Do nich należały - NFC, pulsometr i wbudowany GPS.

Czwarta generacja zegarków zmienia ten stan rzeczy. Jak informuje producent pytania o pulsometr w zegarkach Fossil często pojawiały się ze strony konsumentów. Puls będzie mógł być wyświetlany stale na ekranie lub monitorowany przez aplikacje treningowe.

Płatności zbliżeniowe, to z kolei pytanie, które często przewija się w naszych komentarzach. Nic dziwnego, w końcu Polacy pokochali płatności za pomocą NFC i w nowych zegarkach Fossil będzie to możliwe.

Dodanie GPS-u to z kolei pójście z duchem czasu i modą na fit-życie. Dzięki niemu zegarki przestaną być tylko modowym dodatkiem, a będzie je można użyć również jako narzędzie do monitorowania postępów treningowych.

Nowe odsłony modeli Q Venture i Q ExploristPierwszymi przedstawicielami czwartej generacji zegarków będą znane modele Venture i Explorist. Pierwszy jest propozycją dla Pań i został wyposażony w tarczę o średnicy 40 mm oraz wymienne paski o szerokości 18 mm. Męski Explorist to z kolei tarcza o średnicy 45 mm i paski o szerokości 22 mm. Obudowy zegarków zostały wykonane ze stali szlachetnej oraz są wodoszczelne (można w nich pływać).

Sercem zegarków są układy Qualcomm Snapdragon Wear 2100, czyli typowa dla smartwatchy platforma z 4 GB pamięci wbudowanej i 512 MB pamięci RAM.

Nie wiemy jeszcze jaką pojemność mają akumulatory zegarków, ale według producenta są w stanie wytrzymać 24 godziny codziennego użytkowania. Jak będziecie mogli przeczytać w teście jednego z zegarków trzeciej generacji, który pojawi się na TELEPOLIS w najbliższych dniach, po ostatnich aktualizacjach systemu urządzenie potrafi obecnie bez większych problemów działać pełne dwa dni.

Cena bez większych zmianCeny zegarków delikatnie wzrosły w stosunku do poprzednich generacji i będzie je można nabyć za 1369 zł. Dostępne będą różne warianty kolorystyczne oraz wyposażone w różne paski lub bransolety.

W Polsce będziemy mogli je kupić pod koniec września.

Zobacz: Qualcomm: Nowe chipsety dla elektroniki noszonej
Zobacz: Fossil i Puma ogłaszają współpracę
Zobacz: Test zegarka Fossil Q Explorist FTW4000
Zobacz: Test zegarka Skagen Hagen Connected

Źródło tekstu: Fossil; wł

Tagi: fossil
Przewiń w dół do następnego wpisu