DAJ CYNK

ASUS ZenBook 14 z ekranowym touchpadem wchodzi do sprzedaży w Polsce

02.12.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1727

Ważne 0

0

Czy konstruując laptopa, można jeszcze czymś zaskoczyć? ASUS stara się udowodnić, że wciąż jest miejsce na nowe rozwiązania. Do sprzedaży na polskim rynku wszedł ciekawy laptop ASUS ZenBook 14 z ekranowym touchpadem, a właściwie - ScreenPadem w najnowszej wersji 2.0.

ASUS ZenBook 14 wyglądałby jak setki innych laptopów, gdyby nie pomysłowy ASUS ScreenPad. Rozwiązanie to producent po raz pierwszy zaprezentował w zeszłym roku, teraz do sklepów wchodzi urządzenie z nowszym wariantem ekranowego touchpada, oznaczone numerem 2.0.

Zobacz: ASUS Zenfone 6 otrzymuje aktualizację do Androida 10
Zobacz: JerryRigEverything sprawdza wytrzymałość Asusa ROG Phone 2. My zrobiliśmy to wczoraj

Na czym to polega? W miejscu, gdzie w laptopach zazwyczaj znajdują się płytki touchpadów, ASUS umieścił wyświetlacz o przekątnej 5,65 cala, przypominający ekran smartfonu. ScreenPad 2.0 to cały zestaw autorskich programów firmy ASUS, które mają ułatwić użytkownikowi korzystanie z laptopa. Na przykład Quick Key (przycisk szybkiego wyboru) pozwala na zautomatyzowanie i wykonywanie jednym dotknięciem kompleksowych sekwencji poleceń klawiaturowych, aplikacja Handwriting umożliwia pisanie tekstu odręcznie, natomiast Number Key pozwala na szybkie wprowadzanie danych. Przeprojektowany interfejs z ikonami przypominającymi interfejsy smartfonów ma zdaniem producenta zwiększyć wygodę użytkowania komputera. Co więcej, dzięki ASUS API swoje dodatki do ScreenPada 2.0 mogą tworzyć zewnętrzni deweloperzy.

Jak zapewnia producent, ScreenPad 2.0 ma 2,5 raza mniejsze zapotrzebowanie na energię niż pierwsza wersja. 

ASUS ZenBook 14 wyposażony jest, w maksymalnej konfiguracji, w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji, kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250, 16 GB pamięci RAM, szybki dysk SSD PCIe oraz gigabitową kartę bezprzewodową pracującą w standardzie Wi-Fi 5. Ekran o przekątnej 14 cali otoczony jest smukłymi ramkami 2,9 mm, co zapewnia stosunek ekranu do obudowy na poziomie 92%. Producent obiecuje 12,3 godziny pracy na jednym ładowaniu. Cena? Od 4199 zł.

Zobacz: Test ASUS Zenfone 6 - obrotowy aparat do zdjęć selfie i… szpiegowskich
Zobacz: Test Asusa VivoBook 15 R564U. Domowy ultrabook dla Kowalskiego?

Przewiń w dół do następnego wpisu