DAJ CYNK

ASUS Zenfone 6 otrzymuje aktualizację do Androida 10

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5199

ZenFone 6, czyli tegoroczny flagowiec firmu ASUS, doczekał się aktualizacji do Androida 10. Pierwsi użytkownicy otrzymali już stabilną wersję ZenUI 6 bazującą na najnowszej edycji systemu Google’a. Wysyłka ma być realizowana stopniowo w różnych regionach świata.

Ruszyła dystrybucja nowej aktualizacji OTA dla smartfonu ASUS Zenfone 6. Na razie otrzymali ją użytkownicy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a także w Indiach, gdzie ten sam smartfon sprzedawany jest jako ASUS 6Z. Wysyłka dla innych regionów jeszcze się nie rozpoczęła, ale należy podejrzewać, że producent nie będzie długo z tym zwlekał.  ASUS potwierdził zresztą, że aktualizacja będzie wdrażana stopniowo w poszczególnych regionach, a kod źródłowy jądra powinien zostać wydany w nadchodzący weekend.

Zobacz: Asus Zenfone 6 uzyskał dobry wynik w teście głównego aparatu w DxOMark
Zobacz: ZenFone 6 w limitowanej wersji Edition 30. Odświeżony wygląd i więcej pamięci

Nowa aktualizacja ma oznaczenie 17.1810.1910.63 i przynosi najnowszą wersję  ZenUI 6 z Androidem 10. Paczka ważąca 809,89 MB nie wprowadza istotnych zmian w interfejsie producenta, ale dodaje kilka interesujących funkcji z Androida 10 - przede wszystkim jest to systemowy ciemny motyw, a także pełna obsługa smartfonu za pomocą gestów. Istotną zmianą jest możliwość aktualizowania poprawek bezpieczeństwa za pomocą sklepu Google Play.

Według opisu aktualizacji OTA nowe oprogramowanie zapewnia ponadto zwiększoną prywatność i funkcje bezpieczeństwa, a także usprawnia zarządzanie prawami do lokalizacji.

Zobacz: Android 10 - znamy datę aktualizacji dla pierwszych smartfonów
Zobacz: Nadszedł Android 10 Go - szybszy, bezpieczniejszy, z ciemnym motywem

Użytkownicy z innych krajów, którzy nie chcą czekać na aktualizację OTA, mogą pobrać nowe oprogramowanie ze strony ASUS-a i samodzielnie zainstalować, jednak jest to ryzykowne i nie powinni tego robić użytkownicy, którzy nie mają pełnej świadomości tego, co robią.

Zobacz: Test ASUS Zenfone 6 - obrotowy aparat do zdjęć selfie i… szpiegowskich

Źródło tekstu: Xda Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu