DAJ CYNK

Apple zmniejsza produkcję iPhone'a 12 mini, ale iPhone 13 mini niezagrożony

Michał Świech

Sprzęt

Apple iPhone 12 mini

Apple zmniejsza produkcję iPhone'ów na kolejny kwartał. Za większość tego spadku odpowiada model iPhone 12 mini. Na szczęście mamy też dobrą wiadomość.

Świetna sprzedaż modelu iPhone SE 2020 i wcześniej dobre przyjęcie przez rynek Samsunga Galaxy S10e spowodowały, że Apple postanowił wydać pełnoprawnego małego flagowca. O wejściu na ten rynek zaczął też myśleć Asus, a Sony przypomniał sobie, że jeszcze niedawno sam miał linię Compact. iPhone 12 mini miał jednak dużo problemów - niektóre dotyczyły wyświetlacza, inne akumulatora. Nie dziwi zatem, że to najsłabiej sprzedający się iPhone. Na pierwszym miejscu jest standardowy iPhone 12, natomiast na drugim iPhone 12 Pro. Oba z nich spisują się świetnie.

Teraz Apple zamierza jednak zmniejszyć produkcję swoich smartfonów. Wcześniej Amerykanie planowali 96 milionów telefonów, jednak ostatecznie stanie na 75 milionach urządzeń wyprodukowanych w pierwszej połowie 2021. Za większość tego spadku odpowiada właśnie model mini, za resztę - najpewniej Pro Max. Na szczęście los modelu iPhone 12 mini nie wpłynie na przyszłość małych smartfonów z symbolem nadgryzionego jabłka. Apple nie zmienia swoich planów na temat wydania modelu iPhone 13 mini.

Zobacz: Nowy iPhone SE w 2022 - co wiemy?
Zobacz: Czy Apple wstrzyma produkcję iPhone'a 12 mini?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gizchina, wł