DAJ CYNK

Apple przestaje dodawać do zestawów adapter Lightning - Jack 3,5 mm oraz wycofuje z oferty 4 smartfony, w tym iPhone'a X

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4949

Kupując nowego iPhone'a trudniej będzie nam podłączyć do niego tradycyjne, przewodowe słuchawki z wtyczką Jack 3,5 mm. Amerykański gigant postanowił, że nie będzie dodawał odpowiedniej przejściówki do zestawów. "Nowością" jest też wycofanie ze sprzedaży 4 smartfonów, w tym... iPhone'a X.

Jedną ze zmian, jakie przyniosły iPhone 7 i iPhone 7 Plus, była rezygnacja z gniazda audio 3,5 mm. W opakowaniu z nowym smartfonem Apple'a znajdziemy słuchawki ze złączem Lightning, jednak jeśli zechcemy podłączyć tradycyjne słuchawki przewodowe lub na przykład domowy zestaw audio, przydatna okazuje się przejściówka pozwalająca podłączyć taki sprzęt do portu obecnego w iPhone'ie. Odpowiedni adapter zawsze znajdował się w opakowaniu razem z iPhone'em, aż do teraz. Kupując nowy smartfon Apple'a już tego dodatku nie znajdziemy i dotyczyć to będzie nie tylko pokazanych 12 września urządzeń, ale także tych trochę starszych, które pozbawione są tradycyjnego gniazda audio.

Apple "zabija" iPhone'a X i iPhone'a SE

To jednak nie jedyne braki w ofercie Apple'a, choć oczywiście przejściówkę, o której mowa wyżej, możemy kupić oddzielnie. Amerykański gigant wycofał ze swojej oferty cztery smartony, do których należą:

Wymienionych wyżej urządzeń próżno szukać w oficjalnym sklepie na stronie apple.com. O ile wycofanie starszych smartfonów jest zrozumiałe, o tyle zaprzestanie promowania debiutującego rok temu iPhone'a X może wydawać się dziwne. Czyżby amerykański gigant obawiał się, że ktoś kupi starsze urządzenie, zamiast czekać na premierę nowych iPhone'ów?

Zobacz: Apple prezentuje nowe iPhone'y: XS, XS Max oraz XR
Zobacz: Polskie ceny Apple iPhone Xs, iPhone Xr i iPhone Xs Max. Sięgają 7219 zł!
Zobacz: Apple z Dual SIM nie bierze jeńców. iPhone XS po głównym telefonie pożre ten dodatkowy
Zobacz: 4. generacja Apple Watch oficjalnie zaprezentowana

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena, Apple, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu