DAJ CYNK

Apple prezentuje nowe iPhone'y: XS, XS Max oraz XR

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9928

Dzisiaj był wielki dzień Apple'a. Amerykański gigant zaprezentował nowe smartfony, o których wiele wiedzieliśmy już wcześniej. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami nowe iPhone'y są trzy. iPhone Xs jest bezpośrednim następcą iPhone'a X, jego powiększoną wersją jest iPhone Xs Max, natomiast najtańszy model, wyposażony jako jedyny w ekran LCD, to iPhone Xr. 

iPhone Xs i Xs Max

iPhone Xs trafi na rynek w kolorze szarym, srebrnym i złotym, a jego lśniąca obudowa będzie odporna na pyły i wodę, zgodnie z normą IP68 (wytrzyma pół godziny na głębokości 2 metrów). Z przodu smartfonu zobaczymy sięgający krawędzi ekran o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli (458 ppi). Większy model, iPhone Xs Max, to ekran o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 1242 x 2688 pikseli (również 458 ppi).

W nowych urządzeniach nie zabraknie też głośników stereo, które zapewnią użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia niż do tej pory.

Sercem iPhone'a Xs jest nowy chipset Apple A12 Bionic, wykonany w procesie technologicznym 7m. Układ zbudowany jest z 6-rdzeniowego CPU i 4-rdzeniowego GPU. To razem 6,9 mln tranzystorów.

A12 Bionic zapewni ogromną moc aplikacjom i grom, o 40% więcej niż A11 Bionik, który znalazł się w ubiegłorocznych iPhone'ach.

Tylny aparat w iPhone'ie Xs jest podwójny. Obie matryce mają rozdzielczość 12 Mpix i towarzyszą im różne obiektywy - szerokokątny oraz "teleobiektyw". Pierwsza jednostka ma piksele o wielkości 1,4 μm, natomiast obiektyw (złożony z 6 elementów) ma przysłonę f/1.8 oraz zapewnia optyczną stabilizację obrazu. Drugi obiektyw f/2.4 daje dwukrotny zoom optyczny. Tu także jest 6 elementów oraz OIS.

A co z przodu? 7-megapikselowy aparat z obiektywem o przysłonie f/2.2, z szybszym sensorem od poprzednika. Nie zabrakło też dodatkowych elementów, służących do odblokowywania urządzenia przy pomocy twarzy. Razem daje to system TrueDepth, który poznaliśmy już rok temu, przy okazji premiery iPhone'a X.

 

Wśród nowych funkcji aparatu fotograficznego znalazł się smart HDR oraz znana ze smartfonów Huaweia funkcjonalnośćpolegająca na możliwości zmiany przysłony (oczywiście wirtualnie), co skutkuje mniejszym lub większym rozmyciem tła.

A do Chin trafi wersja na dwie karty nanoSIM (Dual SIM Dual Standby). Nowe iPhone'y będą też korzystać z karty eSIM, o ile umożliwi to operator sieci, z której usług korzystamy.

iPhone Xr

Najtańszy iPhone wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który Apple oznaczył mianem Liquid Retina. Ekran ma przekątną o długości 6,1 cala i rozdzielczości 828 x 1792 pisele (326 ppi). Wbrew ostatnim plotkom, iPhone Xr także będzie napędzany chipsetem Apple A12, dzięki czemu - biorąc pod uwagę mniejszą rozdzielczość wyświetlacza, może być urządzeniem wydajniejszym od iPhone'a Xs/Xs Max.

iPhone Xr ma z tyłu pojedynczy aparat fotograficzny o parametrach takich samych jak szerokokątna część aparatu w iPhone'e Xs: 12 Mpix1,4 μmf/1,8OIS. Z przodu natomiast swoje miejsce znalazł system TrueDepth. Jak już dzisiaj pisaliśmy, urządzenie trafi na rynek z obudową w jednym z 6 kolorów: czarnym, białym, czerwonym, żółtym, koralowym i niebieskim.

Kiedy, gdzie i za ile

iPhone Xs oraz iPhone Xs Max trafią na rynek wyposażone w 64, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Ceny w USA w przypadku mniejszego modelu rozpoczną się od 999 dolarów (netto)natomiast za większy smartfon trzeba będzie zapłacić nieco więcej - od 1099 dolarów. Zamówienia w przedsprzedaży będzie można składać już za 2 dni, od 14 września 2018 roku. Na pierwsze rynki nowe iPhone'y trafią 21 września.

Tydzień później w kolejnych państwach będzie można kupić iPhone'y Xs/Xs Max. W tym także w Polsce.

iPhone Xr także trafi na rynek w trzech wariantach różniących się pojemnością pamięci masowej: 64, 128 lub 256 GB. Ceny w USA rozpoczną się od 749 dolarów. Przedsprzedaż smartfonów rozpocznie się 19 października. Potwierdziły się więc niedawne doniesienia o tym, że najtańszy iPhone trafi na rynek z opóźnieniem.

Na koniec prezentacji nowych iPhoneów nie zabrakło mojego ulubionego obrazka. Pokazuje on, że każdy kolejny nowy iPhone jest coraz droższy. Poprzedni,m rekordzistą był iPhone X, którego cena wyjściowa wynosiła 999 dolarów.

Ceny nowych iPhone'ów w Polsce

Wszystkie z zaprezentowanych dzisiaj nowych iPhone'ów będzie oczywiście można kupić w Polsce. Ile zapłacimy za przyjemność posiadania najnowszego sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka? Od 3729 zł do 7219 zł. Szczegóły na poniższej infografice.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu