DAJ CYNK

iPhone 13 Pro ma tryb makro w aparacie

Marian Szutiak

Sprzęt

Apple iPhone 13 Pro aparat tryb makro kwiatek

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max zdobyły kolejną funkcję, która od dawna jest obecna w wielu smartfonach z Androidem. Mowa o możliwości zrobienia ostrego zdjęcia z bardzo małej odległości, czyli tryb makro.

Apple w kolejnych wersjach swoich smartfonów dodaje funkcje, z których wcześniej mogą korzystać użytkownicy urządzeń z Androidem. Jedną z nich jest tryb makro w aparacie fotograficznym, który jest realizowany albo dzięki oddzielnej jednostce, albo jako dodatkowa możliwość aparatu szerokokątnego lub ultraszerokokątnego. iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max również mają tryb makro.

Zobacz: iPhone 13 Pro i 13 Pro Max z pamięcią nawet 1 TB
Zobacz: iPhone 13 Pro: ile dni musi pracować statystyczny Polak, by go kupić?

Apple iPhone 13 Pro aparat tryb makro

Robienie zdjęć z bardzo małej odległości w najnowszych iPhone'ach stało się możliwe dzięki wyposażeniu aparatu ultraszerokokątnego w autofocus. Nie dotyczy to niestety podstawowego iPhone'a 13 i iPhone'a 13 mini, gdzie autofocusu w aparacie ultraszerokokątnym nie ma.

Makro w iPhonie 13 Pro - jak skorzystać?

Korzystanie z trybu makro w iPhonie 13 Pro lub Pro Max jest banalnie proste. Wystarczy uruchomić aplikację fotograficzną i dotknąć przycisku 0,5X, dzięki czemu przełączymy się na aparat ultraszerokokątny. Następnie przybliżamy obiektyw do obiektu, który chcemy sfotografować z bliska i robimy zdjęcie. Trym makro działa z odległości od 2 cm i jest uruchamiany automatycznie. Aby mu pomóc, możemy dotknąć fotografowany obiekt na podglądzie, dzięki czemu ostrość zostanie ustawiona właśnie na nim, a nie na przykład na tle.

Zobacz: iOS 15 już do pobrania, ale lepiej go nie instalować. Nie teraz
Zobacz: Teraz to Apple chce być jak Samsung - szykuje swojego Flipa i Folda

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: Phone Arena