DAJ CYNK

Pamiętasz bezprzewodową ładowarkę Apple AirPower? Tak wyglądała w środku

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9532

Prototyp AirPower

Apple starał się skonstruować ładowarkę bezprzewodową AirPower. Projekt został skasowany na początku 2019 roku, ale przecież prototypy gdzieś muszą być. Jeden z nich trafił w ręce chińskiego vlogera.

Nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że to oryginalny prototyp, ale wiele na to wskazuje. Ładowarka indukcyjna ma złącze Lightning i wizualnie przypomina to, co widzieliśmy na prezentacji Apple w 2018 roku.

Vloger rozebrał prototyp na części i pokazał każdą z warstw osobno. Inżynierowie Apple zrobili kawał dobrej roboty, tworząc cieniutką matę ładującą, jednak nie dostatecznie dobrej. Niestety urządzenie było zawodne i miało tendencje do przegrzewania się. W porównaniu do ładowarki indukcyjnej Xiaomi, którą można zobaczyć w tym samym filmie, AirPower jest strasznie poklejona i nie da się jej rozebrać bez uszkodzenia.

Nadzieja umiera ostatnia

Apple porzucił projekt AirPower w 2019 roku i oficjalnie ogłosił, że aktualna konstrukcja ładowarki indukcyjnej nie spełnia oczekiwań. To nie znaczy, że nigdy nie będzie ładowarki bezprzewodowej z jabłkiem!

Zobacz: Bezprzewodowa ładowarka Apple AirPower ciągle nie istnieje, korzysta konkurencja
Zobacz: Brawo Apple! Ruszyła produkcja ładowarki Apple AirPower

W marcu 2020 roku plotki i AirPower wróciły. Apple podobno pracuje nad kolejną wersją ładowarki indukcyjnej. W czerwcu pojawiły się zdjęcia kolejnego prototypu.

Apple się nie poddaje. Prace nad matą ładującą wciąż trwają. Według informatorów ładowarkę zobaczymy w „najbliższej przyszłości” – cokolwiek to znaczy.

Zobacz: Apple nie potrafił stworzyć ładowarki Air Power. Projekt został anulowany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Mr white (@laobaiTD)

Przewiń w dół do następnego wpisu