DAJ CYNK

Android Pie zaczął trafiać na pokłady HTC U11 i HTC U12+. Póki co tylko na Tajwanie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7595

Aktualizacja oprogramowania z Androidem 9.0 Pie w wersji OTA (Over the Air) jest już dostępna dla telefonów HTC U11 i HTC U12+, ale na razie tylko na rodzimym rynku marki. Update powinien niebawem trafić także na inne rynki.

Firmie HTC nie wiedzie się w ostatnim czasie najlepiej. Tajwański producent prezentuje od czasu do czasu nowe smartfony, jednak ma problemy z aktualizowaniem zainstalowanego na ich pokładach oprogramowania do najnowszej wersji Androida. Aktualizacja dla modeli HTC U11 i HTC U12+ jest już co prawda dostępna do zainstalowania przez OTA, jednak tylko na rodzimym rynku. Nie ma informacji na temat tego, kiedy update trafi na inne rynki. Pozostaje mieć nadzieję, że HTC nie każe na nią czekać przez kolejne miesiące - w przyszłym miesiącu Google prawdopodobnie wyda finalną wersję Androida Q.

Zobacz: HTC U19e i HTC Desire 19+ - nowe telefony tajwańskiego producenta
Zobacz: Wyniki HTC za kwiecień znów nie nastrajają optymizmem. Marzec uratowały zestawy VR
Zobacz: HTC U12+ bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu

Aktualizacja dla U11 ma objętość 1,4 GB, natomiast w przypadku U12+ do pobrania jest 1,06 GB danych. Nowe oprogramowanie, oprócz Androida 9.0 Pie, przynosi ogólne ulepszenia funkcjonalności systemu, cokolwiek się pod tym kryje. Usunięto też aplikację Google+, z uwagi na plany giganta z Mountain View dotyczące tej usługi społecznościowej.

Zobacz: Statystyki Androida - maj 2019. Po 9 miesiącach od premiery Pie przekroczył 10%
Zobacz: Google+ rozpocznie wygaszanie kont użytkowników już 2 kwietnia. Do tego czasu trzeba pobrać swoje dane
Zobacz: Test HTC Desire 12s - telefon, który tłumaczy obecną pozycję firmy

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu