DAJ CYNK

Spotify umożliwi grupowe słuchanie muzyki, byśmy zostali w domach

Anna Rymsza

Rozrywka

Spotify wprowadza sesje grupowe

Spotify wprowadzi grupowe sesje. Dzięki nim użytkownicy płacący za abonament Premium będą mogli wspólnie słuchać tej samej muzyki.

Spotify testowało możliwość wspólnego słuchania muzyki już w 2019 roku, ale wtedy ta funkcja nie była wysoko na liście priorytetów. W pierwszej połowie 2020 roku realia się zmieniły i prawdopodobnie prace zostały przyspieszone. Abonenci Spotify Premium już mogą testować betę sesji grupowych.

Zobacz: Szykuje się nowa cena za Spotify w pakiecie rodzinnym. Będzie drożej
Zobacz: Spotify ma już 35% rynku, YouTube Music daleko z tyłu
Zobacz: Nowe, lepsze szaty Spotify. Na takie zmiany czekaliśmy

Podczas takiej sesji dwóch lub więcej użytkowników może wspólnie budować playlistę i w tym samym czasie słuchać piosenek, które są na niej umieszczone oraz kontrolować odtwarzanie. Do wspólnej zabawy można zaprosić znajomych, przesyłając im Spotify Code, który znajdzie się w menu „Podłącz do urządzenia”. Gospodarz imprezy musi udostępnić ten kod gościom, a oni muszą zeskanować go w swoich aplikacjach, jeśli chcą się podłączyć. Dalej grupowe słuchanie wygląda identycznie jak słuchanie samemu.

sesja grupowa w Spotify

Funkcja ta jest wprowadzana stopniowo. Nie wszyscy użytkownicy Spotify dostaną ją w tym samym czasie. Ja już ją mam, ale aplikacja odmawia załadowania kodu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Spotify, wł.

Źródło tekstu: 9to5Mac