DAJ CYNK

Koniec Google Music jest blisko. Wraz z nim odejdzie sklep muzyczny w Google Play

Anna Rymsza

Rozrywka

Google Play Music zostanie zamknięty za miesiąc

To ostatnie dni usługi Google Music. Do subskrybentów została rozesłana wiadomość z instrukcjami, jak sobie z tym poradzić. W niej znajduje się informacja, że sklep muzyczny w Google Play będzie działał jeszcze tylko miesiąc. 

Na końcu wiadomości do abonentów Google Music i YouTube Music można przeczytać, że za 30 dni (czyli 20 września) sklep muzyczny w Google Play zostanie wyłączony. Nie będzie można już kupować utworów w Google Play. Warto wiedzieć, że wszystkie zamówienia w przedsprzedaży zostaną anulowane.

Zobacz: YouTube Music będzie lepszy w samochodzie, trafi na Android TV
Zobacz: Surface Duo - przedstawiono listę preinstalowanych aplikacji

Jak przenieść muzykę do YouTube Music?

Ponadto Gogole przypomina, że Google Music będzie działać do października. Między październikiem i końcem roku usługa zostanie wyłączona. To zmiana zapowiadana od dawna – miejsce Google music ma zająć YouTube Music.

Co się stanie z twoją muzyką? Za 30 dni zostanie zawieszone także działanie Menedżera muzyki. To program, który pozwala przesyłać utwory do usługi Google. Jeśli chcesz zachować swoją kolekcję, masz dwa wyjścia.

Zobacz: YouTube Music szykuje się na audiobooki i słuchowiska

Pierwsze to oczywiście Google Takeout. W usłudze pozwalającej na eksport danych z konta Google możesz zlecić przygotowanie paczki ze wszystkimi swoimi utworami i historią odtwarzania, a następnie pobrać pliki na swój komputer.

Google Takeout

Jeśli zamierzasz nadal subskrybować usługę muzyczną Google, masz możliwość przeniesienia swoich utworów do YouTube Music.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.