DAJ CYNK

Google Stadia pojawi się na iOS w formie aplikacji internetowej

Marian Szutiak

Rozrywka

Google Stadia iOS aplikacja internetowa

Google znalazł sposób, by przemycić swoją usługę strumieniowania gier Stadia na urządzenia z systemem iOS. Użytkownicy iPhone'ów dostaną aplikację internetową.

Firma Google ogłosiła, że Stadia, czyli usługa strumieniowania gier, zadebiutuje wkrótce na iPhone'ach. Nie będzie jednak "zwykłej" aplikacji na system iOS, ponieważ według Apple'a naruszałaby warunki sklepu App Store. Zamiast tego Google zaoferuje swoją usługę na urządzenia z iOS w postaci progresywnej aplikacji internetowej (PWA).

Zobacz: Gra w 4K w przeglądarce imponuje. Google Stadia ma jednak inne problemy
Zobacz: GeForce Now debiutuje na iOS, co z Fortnite?

PWA pozwala programistom dostarczać aplikacje podobne do tych przeznaczonych na dany system operacyjny za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki aplikacji internetowej usługa Google Stadia trafi na iOS, omijając jednocześnie reguły sklepu App Store, których - według Apple'a - nie spełnia. Nie podano jeszcze daty premiery. Google ogłosił tylko, że testy beta ruszą za kilka tygodni od teraz.

Dodatkowo, firma Google ogłosiła, że klienci, którzy zakupią grę Cyberpunk 2077 przed 18 grudnia 2020 roku, otrzymają bezpłatną wersję Stadia Premier Edition, która zawiera kontroler Stadia i Chromecast Ultra do przesyłania strumieniowego usługi na telewizor.

Zobacz: Xbox Series X w edycji Cyberpunk 2077
Zobacz: OnePlus 8T Cyberpunk 2077 Edition debiutuje w Chinach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google, Polygon