DAJ CYNK

Gra w 4K w przeglądarce imponuje. Google Stadia ma jednak inne problemy

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 5342

Google Stadia logo

Czy Google Stadia ma szanse na to, aby zmienić świat gier wideo na zawsze? Pewnie, że ma. Gigant stojący za usługą wywiązuje się ze swoich obietnic i właśnie dodał możliwość grania w 4K w przeglądarce dla osób, które mają abonament Stadia Pro i dodatkowo, ich łącze internetowe zostało określone jako "Excellent". 

Zpbacz: iPhone z Androidem – da się, mniej-więcej działa i bardzo denerwuje Apple

To naprawdę piękna perspektywa. Nawet, gdy nie masz gamingowego sprzętu na biurku, możesz grać w przeglądarce w wysokiej jakości w opasłe pod względem graficznych tytuły AAA. 4K to jakość, którą naprawdę czuć w grach i jeżeli tylko macie możliwość wykorzystać jej potencjał - zdecydowanie warto. Dotychczas, w Google Stadia z grania w 4K mogli skorzystać jedynie posiadacze urządzeń Chromecast Ultra. Wszyscy inni musieli odrobinę poczekać na tę możliwość. 

Google Stadia 4K

W jakie gry można zagrać w Google Stadia w 4K? Grid, Mortal Kombat 11 oraz Assassin's Creed Odyssey - to pierwsze tytuły, które otrzymały taką możliwość w przeglądarce Google Chrome. Na inne trzeba będzie poczekać - jak długo? Google tego jeszcze nie zdradza. Nie wiadomo również, czy będzie wymagane korzystanie z monitora 1440p, czy też gigant zdecyduje się na downscaling dla użytkowników bez wymaganego wyświetlacza. 

Google Stadia ma jednak pewne problemy

Problemy, które - miejmy nadzieję - wynikają z "wieku dziecięcego" platformy. Chodzi o dostępną bibliotekę gier dla Google Stadia. Niezależni twórcy narzekają, że nie widzą zbyt dużych korzyści w angażowanie się w rozwój Google Stadia: gigant zwyczajnie za mało płaci takim twórcom. Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, Google odetnie się od pokaźnego zbioru często niezwykle ciekawych "indyków", które są sporą siłą m. in. w przypadku Nintendo Switcha. Miejmy nadzieję, że Google wprowadzi konieczne zmiany w tym zakresie. 

Zobacz: Skąpstwo. To może być przyczyna słabej oferty Google Stadia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu