DAJ CYNK

Za zakupy w Internecie najchętniej płacimy... gotówką przy odbiorze

28.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2796

Ważne 3

1

Kantar TNS zapytał klientów banków, na zlecenie KIR i ZBP, o ich preferencje dotyczące płatności za e-zakupy. Wciąż chętnie płacimy za przesyłki gotówką przy ich odbiorze.Kantar TNS zapytał klientów banków, na zlecenie KIR i ZBP, o ich preferencje dotyczące płatności za e-zakupy. Wciąż chętnie płacimy za przesyłki gotówką przy ich odbiorze.

Z roku na rok systematycznie zwiększa się liczba osób kupujących w sieci. W 2017 roku zakupy on-line robiło 54% internautów, co daje około 15 mln Polaków. Według badań, w 2018 roku szacowana wartość rynku e-commerce w Polsce przekroczy 50 mld złotych, a w 2020 roku ma wynieść około 70 mld złotych.

Zgodnie z wynikami tegorocznego badania, zrealizowanego przez Kantar TNS na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej i Związku Banków Polskich, 40% respondentów robi zakupy w Internecie. Z tej grupy 48% osób wybiera płatność gotówką przy odbiorze towaru. Kolejne dwie najpopularniejsze odpowiedzi, które wskazało tyle samo badanych (31%) to płatność on-line na stronie banku lub przedpłata przelewem. 14% badanych robiących zakupy w sieci sprawdza dokładnie na czyje konto wysłany zostanie przelew, natomiast prawie co dziesiąty badany szuka logo systemu płatności, które zna i dokonuje płatności za zakupy w ten sposób. Tylko 3% badanych płaci za zakupy on-line za pomocą urządzenia mobilnego, na przykład telefonu komórkowego.Wyniki badania pokazują, że kupując on-line chcemy mieć pewność, że nasze zakupy zostaną zrealizowane szybko, a płatność trafi bezpiecznie do odbiorcy - powiedział Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR. Płatności wykonane poprzez Paybynet są realizowane bezpośrednio z konta bankowego płatnika na konto bankowe sklepu. KIR na żadnym etapie płatności nie ma styczności ze środkami finansowymi sklepu, co w sposób istotny wpływa na wiarygodność transakcji.

Paybynet automatycznie wypełnia dane do przelewu (pay-by-link), dzięki temu nie pomylimy się przy ich wpisywaniu. Paybynet to jedyny taki system na polskim rynku, który obsługuje płatności bezpośrednie zarówno w usługach komercyjnych jak i publicznych, np. w urzędach - dodał Artur Wojtczuk.

Jak podaje KIR, właściciele e-sklepów chętnie korzystają z systemu Paybynet także dlatego, że operator nie pobiera z góry żadnej prowizji za przeprowadzenie transakcji. Na konto e-sklepu wpłacana jest całkowita suma za towar lub usługę zamówioną przez klienta. Z kolei dla klientów ważne jest, że w systemie płatności można wykonać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Źródło tekstu: KIR

Komentarze
Zaloguj się