DAJ CYNK

Wyniki Lenovo po 4Q2015

03.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2344

Ważne 3

0

Lenovo zaprezentowało wyniki finansowe w ostatnim kwartale 2015 roku. Smartfony Motoroli przyniosły zyski, co nie udało się pod skrzydłami Google'a.

Lenovo zaprezentowało wyniki finansowe w ostatnim kwartale 2015 roku. Smartfony Motoroli przyniosły zyski, co nie udało się pod skrzydłami Google'a.

Cała firma Lenovo zakończyła IV kwartał 2015 roku z przychodem na poziomie 12,9 mld dolarów, co jest spadkiem o 8% w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. Z kolei zysk netto wzrósł rok do roku o 17%, do 300 mln dolarów. Ogłoszone w sierpniu 2015 roku plany korygujące wydatki firmy przyniosły 1,35 mld dolarów oszczędności.

Smartfony Motorola przyniosły 2 mld przychodów. Osiągnięto dzięki temu zakładaną rentowność całego działu mobilnego. Lenovo zakładało, że zostanie ona osiągnięta w ciągu 4-6 miesięcy od przejęcia Motoroli. Pomimo tego, że ilość sprzedanych smartfonów spadła o 18,1%, to osiągnięty wynik można rozpatrywać w kategorii sukcesu. W całym 2015 roku Lenovo sprzedało 20,2 mln smartfonów, co jest czwartym wynikiem na świecie, za Huawei, Apple i Samsungiem.

Źródło tekstu: Lenovo; wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~alf
0

2016-02-04 19:58:08

preed naucz się czytać. gdzie piszę że sony jest lepsze niż lenovo? mam telefon sony i tablet lenovo. wiem jak działa jedno i drugie. wiem jakie ma zalety i mankamenty. i wiem że sony nie sprzeda się w takiej ilości jak lenovo bo jest po prostu za drogie dla Polaków np. Lenovo to nie tylko motorola którą przejęli w tamtym roku. naucz się też poprawnie pisać zanim będziesz pouczał innych.

Odpowiedz

11. ~Preed
0

2016-02-04 10:12:14

Alf@- bzdura, najnowsza Motorola kosztuje w UK OK.480£. Faktycznie na kazda kieszeni :-) poza tym mowisz, ze Sony sa lepszej, ciekawe kiedy poczekam Sie mocnej konstrukcji w smartfonach Sony. Motorola daje nylon balistyczny do obudowa a Sony? Smiechu na sali

Odpowiedz

10. ~
0

2016-02-04 04:59:46

I tablet lenovo dziala dużo lepiej jakjakis samsung

Odpowiedz

9. ~alf
0

2016-02-03 23:04:25

4 bo lenovo mało wyda na produkcję a sony dużo wyda na produkcję. widać nie miałeś z ekonomią zbyt dużo wspólnego. lenovo sprzeda 20 tabletów za 400 zł i ma 8000zł a sony sprzeda 2 tablety po 2400zł i ma 4800zł. ale lenovo zajmie półkę gdzie jest więcej odbiorców której nie chce sony więc sony ma stratę a lenovo ma zysk. sony celuje w segment bogatych użytkowników mających kasę a lenovo robi budżetowy sprzęt dla nowaka i kowalskiego.

Odpowiedz

8. ~
0

2016-02-03 20:45:27

Oficjalna aktualizacja moto g 3 do androida 6 rozpocznie sie 9 lutego

Odpowiedz

7. ~
0

2016-02-03 18:33:20

@4 naucz się najpierw pisać

Odpowiedz

6. ~Adam M.
0

2016-02-03 18:23:15

No i proszę... można? Można! :)

Odpowiedz

5. ~
0

2016-02-03 18:08:25

Lenovo To motorola - świetne sartfony z czystym androidem, czego o sony powiedzieć nie można.

Odpowiedz

4. Mila89
0

2016-02-03 17:47:51

Ktos mi wyjasni jak to mozliwe ze Lenovo produkujac dziadowskie telefony ma zysk a Sony robiac swietne smartphony w dobrych cenach ma strate???

Odpowiedz

3. ~
0

2016-02-03 17:26:30

To teraz coś trudniejszego, czego pewnie pusty łeb cencjusza nie ogarnie."Smartfon" jest rzeczownikiem policzalnym. Nie ilość, a liczba smartfonów.

Odpowiedz

0

2016-02-03 16:46:10

@1 Dzięki, poprawione ;) .

Odpowiedz

1. hainasz
0

2016-02-03 16:30:45

"Smartfony smartfonów Motorola przyniosły 2 mld przychodów.” hm? Cos do poprawy ;-)

Odpowiedz