DAJ CYNK

Wyniki Grupy Midas po 2Q2013

03.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2061

Ważne 1

1

Przychody Grupy Midas wzrosły ponad dwukrotnie w I połowie 2013 r. i wyniosły 92,56 mln zł wobec 38,92 mln zł przed rokiem. To zasługa zwiększającego się zużycia transferu danych przez klientów grupy.

Przychody Grupy Midas wzrosły ponad dwukrotnie w I połowie 2013 r. i wyniosły 92,56 mln zł wobec 38,92 mln zł przed rokiem. To zasługa zwiększającego się zużycia transferu danych przez klientów grupy.

Popularność mobilnego internetu, a w szczególności technologii LTE, rośnie bardzo dynamicznie. W ślad za tym rosną też skokowo przychody Grupy Midas, co tylko potwierdza, że przyjęta strategia rozwoju była słuszna - powiedział prezes zarządu spółki Krzysztof Adaszewski.

Zgodnie ze strategią Midasu, celem grupy jest utworzenie najnowocześniejszego w Polsce operatora szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii LTE/HSPA+, posiadającego własną infrastrukturę telekomunikacyjną. Na koniec pierwszej połowy 2013 roku. liczba stacji bazowych wyniosła ponad 2,9 tys. Dalsza rozbudowa zakłada, że Grupa Midas do połowy 2014 roku (czyli na koniec tzw. II fazy rozbudowy sieci) ma dysponować łączną liczbą ponad 4 tys. stacji bazowych. Docelowo Grupa zakłada osiągnięcie 66% pokrycia populacji Polski siecią LTE i prawie 100% siecią HSPA+.

W lipcowym teście prędkości serwisu Speedtest.pl, korzystająca z hurtowych usług Grupy Midas sieć Plus zajęła czołowe miejsca rankingu wyprzedzając wszystkich mobilnych konkurentów oraz kilka sieci stacjonarnych.

Zobacz: speedtest.pl - ranking z pomiarów w okresie 23.06.-23.07.2013

Uzyskane wyniki to średnia ze wszystkich próbek testowych bez podziału na technologie dostępu. W przypadku Plusa jest to średnia prędkość wszystkich dostępnych łączy: LTE, HSPA/HSPA+, EDGE, GPRS.

W czerwcu miesięczne zużycie transferu danych w sieci należącej do Grupy Midas wyniosło prawie 2,4 mln GB wobec niecałego 1,5 mln GB w grudniu 2012 roku.

Źródło tekstu: Midas

Tagi: midas
Komentarze
Zaloguj się