DAJ CYNK

Wyniki finansowe P4 po 1Q2018

14.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11159

Ważne 10

2

Po I kwartale 2018 roku Play miał 15,176 mln kart SIM. To o 5,8% więcej niż rok wcześniej.



Po I kwartale 2018 roku Play miał 15,176 mln kart SIM. To o 5,8% więcej niż rok wcześniej.

Przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku sieci Play ubyły 43 tys. kart SIM (przybyło 160 tys. kart postpaid i ubyły 203 tys. kart prepaid). Z ogólnej liczby 15,176 mln kart SIM, 12,387 mln kart generowało przychody. To o 444 tys. więcej, niż w I kwartale 2017 roku. W tej liczbie 3,652 mln to numery na kartę.

W 1Q2018 roku Play notował średnio 31,8 zł przychodu z jednego klienta (37,5 zł z klienta abonamentowego i 18,5 zł z klienta na kartę), a wskaźnik odejść (churn) wynosił 2,1%, z czego 0,8% dla klientów abonamentowych i 4,5% dla klientów na kartę.



Klienci operatora przesyłali w pierwszym kwartale 2018 roku średnio 5,06 GB danych - 6,12 GB w przypadku klientów abonamentowych i 2,56 GB w przypadku klientów ofert na kartę.

Na koniec marca 2018 roku Play miał 5880 stacji bazowych, a od początku roku sieć uruchomiła 134 nowych stacji. Pokrycie kraju siecią 3G wynosi 95,1%, 93,8% siecią LTE (2034 miasta powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 391 miast powyżej 10 tys. mieszkańców) i 82,6% siecią LTE Ultra (1572 miast powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 381 miast powyżej 10 tys. mieszkańców).

Czas na finanse. Sieć Play zanotowała w I kwartale 2018 roku 1,637 mld zł przychodu, o 57 mln więcej niż przed rokiem. Skorygowana EBITDA wyniosła 518,4 mln zł, a zysk netto 152,9 mln zł, ośmiokrotnie więcej niż rok wcześniej.



Play uzyskał od UKE zgodę na wprowadzenie opłat wyrównawczych za usługi w roamingu na terenie Unii Europejskiej, co operator wdrożył w 1Q2018 dla nowych klientów kontraktowych i przedłużających umowę, a także dla użytkowników usług na kartę. Jednak pomimo tego straty przez trzy miesiące (styczeń-marzec 2018) wyniosły 34,2 mln zł. Roaming krajowy w pierwszym kwartale bieżącego roku kosztował fioletową sieć 64,2 mln zł, co stanowi wzrost o 42,7% w stosunku do pierwszego kwartału 2017 roku.

Źródło tekstu: Play, wł

Komentarze
Zaloguj się
182. ~Pablosox123
0

2018-05-20 22:44:02

Da sie zerwac unowe bez kary,wystarczy nie płacić przez 3 miesiace abonamentu to odrazu operator zerwie unowe i skieruje sprawe do sadu.Po zerwaniu oplacasz zaleglosc sprawy sadowej nie ma a sam stajesz sie wolny od opa.

Odpowiedz

181. ~Cq
-1

2018-05-17 07:37:12

@180 ty wlo po cholere ty blużnisz w komentarzach ,Co ???????????? Dzieciom te cholery niepotrzebne.!!!!!!!!!!!!!!!. Usuną twoj konentarz?????????????

Odpowiedz

180. wlo
1

2018-05-16 16:15:31

179 - nigy wcześniej inaczej nie pisałem . Bo i po cholerę?Może Ty nie doczytałeś, albo bez kontekstu widziałeś mój post, gdzie np. mogłem rzeczywiście pisać, że kiedyś miałem karty wszystkich operatorów, ale już nie mam? Oczywiście nie , ze wszystkich się bozbyłem - nie mam wszytskich, bo numery trzymam w Plusie?

Odpowiedz

179. ~pabloki
0

2018-05-16 14:06:38

178 a skąd ja mam wiedziec czy je masz czy ściemniasz by wybrnąć skoro pisąłes kiedyś inaczej . podobnie jak abonamencik wypasiony z ktorego i tak nie korzystasz w pełni i masz go cieszac sie jak dziecko . sam pisaleś że na e52 nie zużywasz nawet 1 GB. tak było? a tu zonk i plus już nie chciał dac lepiej. bo pisałes ze nie przedłuzasz i lecisz na otwartej. czy tak?

Odpowiedz

178. wlo
0

2018-05-16 09:34:41

177 - nigdy tego nie mówiłęm. Natomiast Ty się zakręciłeś w swojej manipulacyjnie używanym słownictwie ;-)Mam - bo prepaid jest dla mnie od zawsze przechowalnią "złotych" numerów. Nie używam - bo jw. Jedynie raz w roku przedłużam zasileniem (bądź pw promocji jak w zeszłym roku kiedy Plus dawał za darmo przedłużenie na rok - bez konieczności zasilania - żeby nie było znowu że coś kręcę). No i skarbonki - na jednym mam ponad 800 zł - z resztówek programu 5Plus na numerach rodziny, kiedy był likwidowany oraz resztóki przelewane z innych, które były wyłaczane.Ty natomiast możesz sobie myśleć cokolwiek Twój umysł i pamięć Ci podpowie ;-)

Odpowiedz

177. ~pabloki
0

2018-05-15 17:24:23

174 to nie są "nowe tezy " tylko czyste fakty któr widzi-czyta każdy. zaprzeczasz czemuś co może dostrzec każdy . żona powiedziała mi wnioski po tym co czytała . nie ma tu żadnych manipulacji . nieudolnie odwracasz temat, jak zwykle . "cos tam, cos tam " moja żona potraf skoro ma specjalizację z psychiatrii. wskaż gdzie sa te manipulacje. to jest to co piszesz w 175? wypierasz sie że robisz sobie jaja z czytelników co można zauważyć po wypowiedziach , nie tylko dzisiejszych np #27?175 twierdziłeś że juz nie masz , konkretnie nie masz i nie uzywasz. nie chce mi sie tego szukac choć to było niedawno.176 takie hasełka w porównaniu do twardych faktów są przeciw Tobie stanowiąc o nieudolnej próbie obrony czego dowodem jest m.in. pisane postów z krótkimi frazami w krótkim odstępie . nie mozesz napisac posta po przemyśleniu ? no i te uśmieszki na końcu ...znów dowodza o nepowarznych komentarzach.

Odpowiedz

176. wlo
1

2018-05-15 16:18:45

I byle głąb Twoją manipulację przyjmie ;-)

Odpowiedz

175. wlo
0

2018-05-15 16:16:59

NIGDY, nie twierdziłem, że nie mam prepaidów ;-)Twoja manipulacja jest sprytna. Ale nielogiczna. Co innego mieć a co innego używać. Rzeczywiście - MAM ale nie używam ;-)Ty sprowadziłęś oba twierdzenia do jednego - nie ma czy nie używa - w końcu należy rozumieć to co zmanipulowałeś iście w stylu pisowskim?

Odpowiedz

174. wlo
0

2018-05-15 16:14:25

169 - świetnie stawiasz nowe tezy ;-) Żona Cię nauczyła takich manipulacji?

Odpowiedz

171. ~ciekawy
0

2018-05-15 15:20:34

@168. Dzięki za info. Sąsiad ma -128 dBm i fajnie odbiera. Troche jeszcze pokombinuje żeby.mieć chociaż tyle -120 dBm

Odpowiedz

170. ~pabloki
1

2018-05-15 15:11:57

@gnom nie rozumiesz jak działa RLAH dlatego się kręcisz przy swojej racji . często tez pracownicy obsługi kliennta(telefon, salon ) wprowadzają w bład. byc może to zaburza pogląd o wyzszosci rzekomej abonamentu .

Odpowiedz

169. ~pabloki
1

2018-05-15 15:10:11

wlo jak przyznał w komentarzu 27 robi sobie jaja i podpuszcza . zapewne by ilośc komentarzy sie zgadzała. nie pierwszy raz tak podpuszcza. juz kilka lat temu to się zaczęło gdzie wprost przyznał że podpuszcza . tak samo jak tutaj pod #27. uwagę zwraca to błaznowanie o gołym abonamencie płatnym z góry i usługach poza abo płatnych z dołu. ale przeciez niedawno chwalił nam się wlo że ma super hiper abnament z wypasionymi usługami w ramach abonamentu (czyzby to była tylko ściema dla jaj) i nie ma już prepaidów . az tu nagle wyskakuje że uzywa prepaidów . ciekawee jak on chce za nielimitowane usługi w abonamencie płacic z dołu.

Odpowiedz

168. t r o i p
0

2018-05-15 14:53:42

167 ciekawy,Sygnał może być z odbicia - wtedy antena pomoże, ale jakość łącza może być wątpliwa.Bez określenia konkretnego miejsca trudno pomóc inaczej niż za pomocą szklanej kuli.

Odpowiedz

167. ~ciekawy
-1

2018-05-15 14:32:37

@163. czy jak mam -111dBm to nie jest za mało żeby dobrze odberać net?

Odpowiedz

166. ~
0

2018-05-15 14:25:07

wlo- jest tu ktokolwiek godzien rozmowy z tobą? A jeśli nie, to po kiego grzyba wchodzisz w dysputy? Nie szkoda życia na jałowe dyskusje?

Odpowiedz