DAJ CYNK

Wyniki Apple'a po 1Q2014

24.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6503

Ważne 5

4

Apple ogłosił wyniki finansowe po II kwartale roku fiskalnego 2014, zakończonym 29. marca. Sprzedaż wyniosła 45,6 mld dolarów, a zysk netto 10,2 mld dolarów.

Apple ogłosił wyniki finansowe po II kwartale roku fiskalnego 2014, zakończonym 29. marca. Sprzedaż wyniosła 45,6 mld dolarów, a zysk netto 10,2 mld dolarów.

W skali roku sprzedaż wzrosła o 5%, natomiast względem poprzedniego kwartału odnotowano spadek sprzedaży o 21%. W ujęciu kwartalnym Apple poprawił wynik jedynie w Chinach (o 5%), na wszystkich pozostałych rynkach sprzedaż urządzeń Apple'a spadła.

Produkt
(mln sztuk)
1Q2014 4Q2013 1Q2013 zmiana
kwartalna
zmiana
roczna
iPhone 43,719 51,025 37,430 -14% 17%
iPad 16,350 26,035 19,477 -37% -16%
iMac 4,136 4,837 3,592 -14% 5%
iPod 2,761 6,049 5,633 -54% -51%

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
99. ~Kuzyn1920
0

2014-04-25 18:41:24

@applefan jaką masz marże na Iphone 5s w swoim salonie?

Odpowiedz

98. applefan_
-1

2014-04-24 23:54:25

@97 a niby jak BB przetrwa jak wlasnie biznes od niego odchodzi i nie maja juz kompletnie kasy na nic? Przy BB, Apple to abstrakcyjnej wielkosci hegemon majacy 24xwieksze zyski jak BB straty :) Oj pozno jest i glupoty wypisujesz. Idz sie lepiej wyspac, bo nie tacy jak Ty wieszczyli koniec Apple. iPhone znajduje sobie swietnie miejsce u mega zadowolonych klientow, ktorzy kupuja tyle iPhonow ze Apple bije swoje rekordy r/r. Jak widzisz o miejsce iPhona na rynku mozna byc spokojnym.

Odpowiedz

97. ~JustMe
0

2014-04-24 22:39:11

@96 Tak pisałem?To trzymam się tego, może nie ze padnie... Ale spadnie na pysk jak BlackBerry, z tym ze BlackBerry pozostaje w biznesie a iPhone gdzie znajdzie sobie miejsce????No właśnie...

Odpowiedz

96. applefan_
0

2014-04-24 22:30:43

@95 cieszy, ze zrewidowales poglady, bo ostatnio pisales ze Apple padnie za 2 lata :)

Odpowiedz

95. ~JustMe
0

2014-04-24 22:29:10

23 komentarze Appleboya ( Applefana), z czego ponad połowa zawiera więcej słów niż w/w artykuł.Ktoś jest konkretnie zmanipulowany, ktoś żyje w innym świecie. Nie wiem, chyba trzeba zawiadomić organy odpowiednie bo jeszcze się okaże że w pewnym domu fanboya umiera dziecko bo rodzice napierd...laja w swoje iProdukty pomijając normalne obowiązki życiowe. No chyba że kolega appleboy ma 16 lat czy może i 26 ale nadal jest sam, bez dziewczyny czy chłopaka lub też przyjaciela...Ja czekam tylko na spadek iPhone który nastąpi max w ciągu 5 lat...aczkolwiek wydaje mi się ze tegoroczna gwiazdka będzie na minusie....

Odpowiedz

94. ~koks
0

2014-04-24 21:36:02

A ja chociaż mnie stać nigdy nie kupię iphone/''a :) Dlaczego? Bo miałem i iphone/''y i samsungi i w łapkach i tak jak w reklamie Dosi. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

Odpowiedz

93. applefan_
0

2014-04-24 20:54:34

@92 takie pytania prosze do T. Cooka.

Odpowiedz

92. ~SACZI
0

2014-04-24 20:18:06

@90 Ja o chlebie, Ty o niebie ...Pytam o ofertę komputerów, a nie o aktualizację androida.

Odpowiedz

91. ~gościuuuuu
0

2014-04-24 20:14:44

90 - dlatego że wypuszczają nowsze LEPSIEJSZE (???) modele i na stare nikt juz nie luka ;)

Odpowiedz

90. applefan_
0

2014-04-24 19:31:45

@87 a dlaczego HTC, LG, Samsung, Nokia, Sony itd nie aktualizuja conajmniej 1-2 letnich wszystkich smartfonow do Androida 4.4? To sa tego typu pytania. Jak juz cos robic to robic porzadnie, tak jak Apple iPhona.

Odpowiedz

89. ~
0

2014-04-24 19:22:27

...wszyscy stale jesteśmy manipulowani, przekonywani o konieczności posiadania coraz szybszych urządzeń, z lepszymi procesorami, większą ilością pamięci RAM, ekranem Full HD na zaledwie pięciu calach...

Odpowiedz

88. ~gościuuuuu
0

2014-04-24 19:19:40

Ludzie, o co ta wojna. Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki. Każdy ma jakąś swoja firmę, którą lubi i o którą będzie walczył i twierdził, że jest najlepsza. I to, że Applefan lubi jabłka (ogórki) nie oznacza, że ktoś inny nie lubi Np. Nokii (córek ogrodnika). Ja rozumiem, że fajnie jest się z kogoś pośmiać (ponarzekać), ale bez przesady.

Odpowiedz

87. ~SACZI
0

2014-04-24 19:10:04

Antku Emigrancie vel AppleFan/''ie, powiedz mi dlaczego Apple nie ma w swojej ofercie profesjonalnych stacji roboczych dla inżynierów?

Odpowiedz