Wycena pasma 450 MHz pozostaje tajna
Serwis TELKO.IN zwrócił się do UKE z pytaniem o kwotę, na którą wycenione zostało pasmo 450 MHz. Urząd poinformował, że strony postępowania chcą zachować tę informację w tajemnicy.

Serwis TELKO.IN zwrócił się do UKE z pytaniem o kwotę, na którą wycenione zostało pasmo 450 MHz. Urząd poinformował, że strony postępowania chcą zachować tę informację w tajemnicy.
Przypomnijmy, że Orange zwrócił się do UKE z prośbą o ponowną wycenę rezerwacji częstotliwości 450 MHz. Urząd zażądał od operatora opłaty w kwocie 115,5 mln zł za przedłużenie rezerwacji częstotliwości. Wyceną miała zając się spółka Audytel.
Zobacz: UKE będzie chciał 115 mln zł za przedłużenie Orange 450 MHz
Zobacz: Orange - 450 MHz jest za drogie
W odpowiedzi na pytanie portalu TELKO.IN z prośbą o przedstawienie wyników wyceny, biuro prasowe UKE udzieliło następującej odpowiedzi:
Decyzja UKE jest realizacją wniosku zawartego w piśmie od Orange w sprawie nieudostępniania opinii Audytel S.A. do czasu zakończenia postępowania administracyjnego. Zdaniem Orange, ujawnienie opinii, która jest materiałem dowodowym w postępowaniu, stanowi dla Orange wartość gospodarczą i przed zakończeniem tego postępowania mogłoby zagrozić interesom Orange.