DAJ CYNK

Windows Phone: Ponad 9% udziału w kluczowych europejskich rynkach

30.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11

Ważne 7

2

Według ostatnich danych opublikowanych przez firmę analityczną Kantar Worldpanel, udział systemów Windows Phone w rynku smartfonów pokonał w Europie próg 9%.

Według ostatnich danych opublikowanych przez firmę analityczną Kantar Worldpanel, udział systemów Windows Phone w rynku smartfonów pokonał próg 9% na kluczowych europejskich rynkach.

Dane dotyczą sierpniowej sprzedaży smartofnów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Według analiz Kantar Worldpanel, udział Windows Phone w sprzedaży smartfonów w wymienionych krajach to już średnio 9,2%. We Francji i w Wielkiej Brytanii udział mobilnego Windowsa po raz pierwszy ma wartość dwucyfrową (odpowiednio 10,8 i 12%).

Dominic Sunnebo z Kantar Worldpanel tłumaczy, że dominujący na rynku Android osiągnął już punkt, w którym coraz trudniej jest zasiedlać kolejne nisze rynkowe. Największy wpływ na dynamiczną popularyzację Androida miał Samsung, który teraz zmierzyć musi się z rosnącą pozycją wracających na europejski rynek marek Sony, Nokia czy LG.

Wzrost udziału Windows Phone tłumaczony jest przede wszystkim mocnym uderzeniem Nokii w kategorii smartfonów z niskiej i średniej półki cenowej - chodzi o modele Lumia 520 i Lumia 620. Urządzenia te najchętniej wybierały osoby z grup wiekowych 16-24 lat i 35-49 lat, dwie kluczowe grupy nabywców poszukujących dobrego stosunku ceny do jakości w swoich smartfonach.

Źródło tekstu: Kantar Worldpanel ComTech

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy