DAJ CYNK

W Norwegii rozstrzygnięto aukcję 1800 MHz

04.12.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3325

Ważne 1

1

Norweski Urząd Komunikacji (Nkom) rozstrzygnął aukcję częstotliwości 1800 MHz. potrzebował na to siedem dni, a w tym 83 rundy licytacyjne.

Norweski Urząd Komunikacji (Nkom) rozstrzygnął aukcję częstotliwości 1800 MHz. potrzebował na to siedem dni, a w tym 83 rundy licytacyjne. Licytacja zakończyła się na kwocie 877,98 mln koron norweskich (94,73 mln euro).

W aukcji wystartowało trzech uczestników - Telenor Norge AS, TeliaSonera Norge AS oraz Ice Communication Norge AS. Zwycięzcami okazała się być pierwsza dwójka. Telenor Norge AS wygrał blok 2x10 MHz za kwotę 585,3 mln koron norweskich (63,15 mln euro). TeliaSonera Norge AS za blok 2x5 MHz zadeklarował 292,7 mln koron norweskich (31,58 mln euro).
Do rozdania był blok 2x15 MHz, niesprzedany w aukcji z grudnia 2013 r.

Źródło tekstu: Nkom, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~wojak Szwejk
0

2015-12-07 19:13:10

Do autora: nowe zdanie zaczynamy wielką literą.

Odpowiedz

18. ~
-1

2015-12-05 15:50:07

@10 Nie kompromituj się - w Norwegii wszystkie karty nie maja terminu ważności, czyli raz zasilone są aktualne zawsze.

Odpowiedz

17. ~
-1

2015-12-05 05:55:05

Oczywiście, ze ceny pasma przelicza sie na mieszkańca i arpu. Tak tez robił Telepolis, jak słusznie zauważył ktoś wyżej piszący. Przecież w kraju liczącym 1mln mieszkańców pasmo nie może kosztować tyle co w kraju z 50mln mieszkańców.Redakcja wyliczał ze za 800MHz zapłaciliśmy najwięcej w Europie w przeliczeniu na mieszkańca.@słoneczny, jak znasz arpu w Norwegii to podaj a nie pluj jadem, na kogoś, kto pisze z sensem.

Odpowiedz

16. ~
0

2015-12-04 21:37:59

@14 przecież sam porównujesz w liczbach bezwzględnych ceny pasma w odniesieniu do dwóch różnych populacji, a to po prostu jest głupota. To tak jakbyś porównywał ceny domów w Etiopii i Luksemburgu na podstawie liczby ludności. Skrajny idiotyzm. Rozumiem, że kończą się argumenty, to czepiasz się ortografii? Jakie to polskie...

Odpowiedz

1

2015-12-04 21:11:18

@11 Może Ci jeszcze linki podesłać i wytrzeć pupcie? Sam piszesz trzy po trzy, a od innych oczekujesz konkretów "znafco" od siedmiu boleści z opery mini?Szukaj sobie w googlach. Ja Ciebie uczyć nie będę. Skończyło się walenie kitu i udawanie menadżera "wiem wszystko ale nie powiem".

Odpowiedz

14. ~
-1

2015-12-04 19:38:54

12, wcale nie twierdzę, że w Polsce ceny za 800MHz niskie, przepłacili znacznie moim zdaniem. Jednak porównywanie z 5mln Norwegią liczb bezwzględnych nie jest właściwym punktem odniesienia.To tyle z zakresu tej branży. A jak chcesz pisać dalej, to zwracaj uwagę na autokorektę albo kup sobie słownik :D

Odpowiedz

13. ~
-2

2015-12-04 19:36:03

10, Telepolis w jednym z newsów także dokonuje przeliczenia na pojedynczego obywatela kraju. No ale pewnie też się myli :)

Odpowiedz

12. ~
0

2015-12-04 19:33:55

@8, pewnie że nie masz. PKB 5 milionowej Norwegii jest praktycznie takie samo jak ponad 35 milionowego mocarstwa. Ba, PKB per capita dla Norwegów to 97 000 USD w porównaniu do naszych 14 000 USD wygląda śmiesznie. Co nie pełnoletni niezbyt kumaty ekspercie? ;) Już przez szacunek nie będę przywoływał cen abonamentów telefonicznych Norwegii. Bogate społeczeństwo, a mimo to nie wykosztowali się? Jak to? Przecież u nas pokemony nie mogą się mylić. W końcu dzięki LTE800 za które wraz z rozbudową infrastruktury będą musieli beknąć grubo ponad 10 mld zł zapewni im pierdyliardy terabajtów miesięcznie transferu w prędkościach rzędu milionów megabitów na sekundę. ;) A pasmo jest tak szerokie, że nawet 1000 Januszy i Grażyn im tego nie wysyci. By żyło się lepiej!

Odpowiedz

11. ~
-1

2015-12-04 19:32:08

10, miliony czyli ile, konkretnie. Jesteś laikiem więc nie mogę mieć pretensji, że głupoty piszesz, jak zwykle zresztą.Ekspert od wszystkiego :D Nie wiesz z kim piszesz błaźnie więc nie staraj się mnie pouczać w kwestiach telko

Odpowiedz

0

2015-12-04 19:27:40

@8 A ty domorosły ekspercie jak już chcesz błysnąć, to porównuj ARPU a nie karty sim. U nas rwk naprodukowało miliony martwych sim w ofertach prepaid.

Odpowiedz

9. ~
-3

2015-12-04 18:38:35

@8 wiadomo,nie masz racji :-) głupku :-D

Odpowiedz

8. ~
1

2015-12-04 18:21:20

Norwegia liczy około 5mln mieszkańców. Ciekawe ile kart SIM jest w użytkowaniu?W Polsce jest około 38mln mieszkańców. To zrozumiałe, że pasmo musi być odpowiednio tańsze ponieważ okres zwrotu będzie dłuższy. Dlatego nie można porównywać liczb bezwzględnych a ewentualnie w przeliczeniu na abonenta.Taka jest moja opinia ale tutaj są rzesze nastoletnich ekspertów, co wiedzą wszystko na każdy temat więc możliwe, że nie mam racji :)

Odpowiedz

6. ~
2

2015-12-04 17:35:11

W odróżnieniu od .pl w Norwegii nikt nie był zainteresowany rozwaleniem aukcji.

Odpowiedz

5. ~
-1

2015-12-04 17:24:21

Oj dzieci dzieci. Licytacja trwała tak krótko, bo nikt zwycięzcy nie przelicytował. Widocznie Norwegowie nie są tak bogaci jak mieszkańcy cebulandii. Nas stać na wywalenie kilku miliardów złotych na wąskie pasmo, które szybko się zapcha.

Odpowiedz