DAJ CYNK

W 2017 roku wysłaliśmy prawie 50 mld SMS-ów

11.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2202

Ważne 3

1

W 2017 roku w Polsce było mniej aktywnych kart SIM niż rok wcześniej. Przełożyło się to na mniejszą liczbę wysłanych SMS-ów.



W 2017 roku w Polsce było mniej aktywnych kart SIM niż rok wcześniej. Przełożyło się to na mniejszą liczbę wysłanych SMS-ów.

Mniej kart SIM - mniej SMS-ów

W 2017 roku w Polsce były aktywne 53 mln kart SIM, z których wysłanych zostało 49,2 mld SMS-ów. To mniej niż rok wcześniej o kolejno 4% i 2%. Jak informuje Infobip, rynek SMS-ów napędzają wiadomości typu a2p, czyli application to person, wysyłane głownie przez firmy i instytucje. Np. banki, reklamy i powiadomienia. Tego typu wiadomości są dobrze odbierane przez klientów i nie są traktowane jako spam.

W skali Unii Europejskiej wysyłamy więcej SMS-ów niż wynosi średnia. U nas jest to 77 wiadomości dziennie, podczas gdy przeciętny Europejczyk wysyła ich 59.

MMS-y rosną w siłę

Każdy korzysta z komunikatorów, a jednak mimo wszystko MMS-y są coraz popularniejsze. W 2017 roku Polacy wysłali ich 1,4 mld, o 39% więcej niż rok wcześniej. Daje to 38 MMS-ów na osobę w skali roku, podczas gdy w 2016 roku było ich 27 i 19 w roku 2015.

W roamingu piszemy na potęgę

W 2017 roku Polacy wysłali ponad miliard SMS-ów w roamingu. To aż o 65% więcej niż rok wcześniej. Oczywiście największy wzrost liczby wysyłanych wiadomości przypada na okres od czerwca 2017 roku.

SMS-y przestają być dochodowe

Operatorzy zarabiają na SMS-ach coraz mniej. Ta tendencja utrzymuje się od 2012 roku. W 2017 roku przychody operatorów z SMS-ów wyniosły 15 mld zł i było to 11% mniej niż w 2016 roku.

Prepaida coraz mniej...

Jak wszyscy komentujący wiadomości na TELEPOLIS.PL dobrze wiedzą, oferty na kartę są jedyną słuszną ofertą operatorów. Ale jak wynika z raportu UKE podsumowującego polski rynek telekomunikacyjny w 2017 roku, coraz mniej jest na rynku kart prepaid. Kart SIM w usługach na kartę było przed rokiem 17,8 mln, o 22,3% mniej niż rok wcześniej. 65% kart SIM jest w ofertach abonamentowych.

Źródło tekstu: Infobip; wł

Tagi: sim sms uke
Komentarze
Zaloguj się
31. ~Maniek
0

2018-07-17 06:57:39

@28 wlo: głupoty piszesz, rozmowy telefoniczne (w kraju) to podstawowa funkcja, jeszcze ...

Odpowiedz

30. wlo
0

2018-07-13 11:15:55

29 - ememesy wchodzą coraz częściej do najtańszych pakietów nielimitowanych... Dlatego są popularniejsze ;-)

Odpowiedz

29. ~europolitan
0

2018-07-13 11:10:50

Jak MMSy staniały jakiś czas temu to może i są popularniejsze.Ciekawe tylko, że nagle zaczęły być popularne jak komunikatory umożliwiają nawet przesyłanie większych załączników i to właściwie każdego rodzaju.Moja to być nawet pliki tekstowe czy arkusze kalkulacyjne.

Odpowiedz

28. wlo
0

2018-07-13 08:20:04

27 - no faktycznie... Nawet jak ktoś nie potrzebuje połączeń głosowych w telefonie - powinna być możliwość ich WŁĄCZENIA po zawarciu umowy - bo domyślnie powinny być wyłaczone przecież ;-)

Odpowiedz

27. ~Gutek
0

2018-07-12 20:43:54

#25 Operatorzy nie powinni nic sami włączać. Użytkownik powinien mieć pełną kontrolę nad usługami, blokować co tylko chce. Co tu ma do rzeczy świadomość, to moje pieniądze, ja decyduję i tylko ja. Abstrahuję od tego, że dzieci, ba, nie tylko dzieci, są różne. Sklepy Googla i Appla też powinny być domyślnie wyłączone.

Odpowiedz

0

2018-07-12 11:40:52

@wlo..Przyznam, że takie właśnie precyzyjne dane bardzo mnie ciekawią.

Odpowiedz

25. wlo
0

2018-07-12 08:53:11

20 - moje dzieci mają abonamenty od 13 i 12 roku życia. Dzisiaj są 2 razy starsi i powiem Ci, ze nigdy nie miałem problemów z kosztami. To tylko kwestia świadomości. Dzisiaj natomiast bez problemu ogarniają to czego ludzie nie rozumieją w części nawet w ofertach abonamentowych.

Odpowiedz

24. wlo
0

2018-07-12 08:48:22

słoneczny - i jeszcze niech podadazą tych prywatnych, któzy mają tylko jeden numer a nie na całą rodzinę! Wtedy będzie to uczciwe porónanie z bazą prepaid, nie?

Odpowiedz

23. ~Gutek
0

2018-07-12 06:01:30

*mieć legalnie

Odpowiedz

22. ~Gutek
1

2018-07-12 06:00:58

Poza tym te brandowane telefony, mam taki z roboty, szlag mnie trafia, syf od operatora, się od producenta, trzeba było kombinować. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie mogę mniej legalnie uprawnień admina w smartfonie, tak jak w komputerze.

Odpowiedz

21. ~Gutek
0

2018-07-12 05:56:51

*bez żadnych

Odpowiedz

20. ~Gutek
1

2018-07-12 05:55:26

Zmieniłbym, głównie dzieciom, kartę na abonament, gdybym miał pełną kontrolę nad finansami, brąz żadnych dodatkowych opłat, bez myślenia co mi tu znowu operator uruchomi, np. rozmowy międzynarodowe, smsy na stacjonarne, limit kwotowy - spróbujcie to uruchomić. W Play jest np. limit kwotowy ale jako bezpieczeństwo dla operatora, nie dla użytkownika. Przeniosłem wszystkie nr z abo na kartę, wyłączyłem wszystkie zgody, choć i tak czasem zadzwonią do dzieci, ale dzieci nie znają kodu i mam pełną kontrolę.

Odpowiedz

1

2018-07-12 00:27:21

@18 O Dżizas. Oferty dla firm. Powinni podawać prepaid i postpaid dla zwykłych sim. A firmy to całkiem inna para kaloszy.

Odpowiedz

-2

2018-07-11 21:40:04

Słoneczny, ale dane opów mówią inaczej. Prepaid jest w odwrocie. Co to są oferty "biz" ???

Odpowiedz

2

2018-07-11 21:33:30

Według mnie prepaid vs postpaid rozkłada się nadal pół na pół. Tylko oferty biz zaburzają ten stan. Niech podadzą jakie są proporcje tylko u indywidualnych sim.

Odpowiedz