DAJ CYNK

VoLTE będzie generować coraz większe przychody

08.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5145

Ważne 5

0

VoLTE, czyli rozmowy głosowe po sieci LTE, będę generować coraz większe przychody. Do 2022 roku mają one wzrosnąć do ponad 30 mld dolarów.

VoLTE, czyli rozmowy głosowe po sieci LTE, będę generować coraz większe przychody. Do 2022 roku mają one wzrosnąć do ponad 30 mld dolarów.

Możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem sieci LTE, to technologia, która powoli zyskuje na popularności. W 2015 roku najwięcej przychodów z VoLTE zanotowano w rejonie Azji i Pacyfiku, przed Ameryką Północą. Szacuje się, że to właśnie rejony Azji będą najbardziej lukratywnym rynkiem, ze względu na stale rosnące inwestycje operatorów komórkowych w nowe technologie. Nakłady finansowe na rozwój są tam większe niż w innych rejonach świata, podobnie jak większe są tamtejsze rynki.

Do 2022 roku roczne przychody z VoLTE mają rosnąć o 50,1% rocznie, do poziomu 34,8 mld dolarów.

Źródło tekstu: cellular-news; wł

Tagi: VoLTE
Komentarze
Zaloguj się
45. ~Volte
0

2016-07-13 22:34:04

@17 To widocznie telefon też mam z kosmosu. Bo mi już działa

Odpowiedz

44. ~IaRiCo
1

2016-07-11 14:24:43

Ta informacja jest trochę myląca. Sprawia wrażenie, że to będą nowe przychody operatorów. Tak naprawdę to będzie migracji usług głosowych z sieci dotychczasowych standardów. Należałoby pisać więc o coraz większym udziale VoLTE w realizacji połączeń głosowych i którego to wartość jest szacowana na prawie 35mldUSD.

Odpowiedz

43. PiotrM
0

2016-07-11 12:07:59

@41 Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Jestem "nieżyczliwy" P4 bo uważam, że zamiast rozbudować swą sieć w czasach gdy dostał preferencyjne stawki MTR bawił się dalej w dealera, czyli odsprzedawcę czegoś co zbudował ktoś inny, a także wykorzystał to do wojny cenowej.

Odpowiedz

1

2016-07-10 22:44:13

#41 Niestety amlifajerzy nie mają w umowie napisania tekstu ze zrozumieniem. ONI mają wyraźne wytyczne co i jak pisać, atakować ad personam. Dyskusja z nimi nie ma sensu.

Odpowiedz

41. toms
2

2016-07-10 15:00:04

39 - pasożyt? A to inni udostępniają gratis Playowi swoje zasoby? Widać, jak bardzo jesteś nieżyczliwy P4. Idealną sprawą byłoby wzajemne udostępnianie swoich zasobów przez wszystkie sieci i solidarna rozbudowa infrastruktury. Ale to raczej marzenia ściętej głowy....

Odpowiedz

3

2016-07-10 13:13:07

@39 Ale ty masz problem facet. Tak jak można zrobić wspólną jedną lub dwie sieci na 8setce, tak samo można zrobić wspólną sieć tylko 2G. Po co dublować zasięg tam gdzie już jest? Masz rewelacyjne podejście do myślenia.

Odpowiedz

39. PiotrM
-4

2016-07-10 12:06:43

@26 Genialna recepta. W ogóle super jak byśmy mieli 4 sieci pokroju P4 i wszyscy nawzajem na roamingu krajowym. Ciekawe tylko kto by postawił nadajniki. Pasożyt potrzebuje żywiciela, same pasożyty się nawzajem nie wyżywią.

Odpowiedz

38. ~
-2

2016-07-09 22:06:03

@barqJaka masz gwarancje, że to sygnał Cyfrowego Polsatu/Plusa skoro an telefonie nie pisze nazwy operatora w górnym lewym rogu? Ja też zrobie jakiś test i wkleje wymaże nazwe operatora i zrobie lajta, że Play rozwalił konkurencje. Tez łykniesz jak Pelikan??

Odpowiedz

37. ~Damian
0

2016-07-09 21:03:10

ja tam problemu nie mam bo u mnie lte nie ma

Odpowiedz

34. ~
0

2016-07-09 16:49:20

Do rozmów nie trzeba 100Mb. Tu chodiz o jakość rozmów, że jest duzo lepsza, ale do tego mysle niezbedne LTE w 800Mhz.

Odpowiedz

33. 800000
0

2016-07-09 13:40:17

Na lte przecież możemy mieć do 150Mbit/s co jest mega prędkością i wystarczy tylko ją wykorzystać bez zabawy w wersję z "a", proste.

Odpowiedz

32. PiotrM
-1

2016-07-09 13:10:26

@30 i wydaje Ci się, że LTE-A jest receptą na niewydolność istniejących sieci?

Odpowiedz

31. ~
1

2016-07-09 13:04:37

@Ala To dziwne, bo ja w Orange przeciętnie mam takie wyniki: speedtest.net/my-result/a/2040287102

Odpowiedz

30. ~Ala
-1

2016-07-09 12:26:55

Może w pierwszej kolejności niech operatorzy wprowadza lte-a. Bo teraz to ciężko na Polskim LTE uzyskać normalne prędkości. Ja akurat mam farta w play blisko 50Mb co dnia ale gdy docieram do Malborka Tczewa Trójmiasta prędkość spada do 2Mb.Przełączam się a firmowe Orange i prędkość skacze do 4Mb.Ogolnie mega kpina.Reszty operatorów nie biorę pod uwagę z uwagi na mega opłaty.

Odpowiedz

28. ~Pablosox12e
-1

2016-07-09 12:06:09

Ja jestem ciekaw czy sieci komorkowe maja w ogóle jakas przyszlosc.Skoro internet bedzie wszedzie a urzadzebia maja wifi to sieci przestana byc potrzebne,szczegolnie ze facebook i google chca puszczac internet ze swoich nadajnikow i dronow o satelicie nie wspomne.

Odpowiedz