DAJ CYNK

UOKiK: Cyfrowy Polsat poczeka na przejęcie Netii

02.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4206

Ważne 6

1

UOKiK skierował sprawę przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat do drugiego etapu podstępowania. Dalej nie wiadomo jaka będzie decyzja.



UOKiK skierował sprawę przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat do drugiego etapu podstępowania. Dalej nie wiadomo jaka będzie decyzja.

Cyfrowy Polsat wnioskował o zgodę na przejęcie Netii 21 grudnia 2017 roku. UOKiK nadal nie zdecydował, czy wyrazi zgodę na dopięcie transakcji. Sprawa została skierowana do drugiego etapu postępowania. Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu:

W opinii UOKiK przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynku dostępu do płatnej telewizji rywalizują o klienta, niezależnie od tego, w jaki sposób dostarczają usługę (w tej sprawie Cyfrowy Polsat poprzez platformę satelitarną, a Netia za pomocą sieci kablowej). Konsument otrzymuje bowiem porównywalną usługę. Natomiast w ujęciu geograficznym rynek zależny jest od stosowanej technologii. Dla operatorów platform satelitarnych jest to co do zasady rynek krajowy, a dla operatorów kablowych rynek ten ograniczony jest zasięgiem sieci i stanowi obszar miasta lub miejscowości.

Urząd musi przede wszystkim sprawdzić udziały Cyfrowego Polsatu, Netii oraz ich konkurentów na lokalnych rynkach. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie przez UOKiK badania tego rynku.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Drugi etap postępowania może potrwać do 4 miesięcy.

Źródło tekstu: uokik

Komentarze
Zaloguj się
13. ~flej_plej
0

2018-02-03 23:25:47

@12 - nie podniecaj się tak bo zrobisz kloca. A flej to g*wno.

Odpowiedz

12. ~
-1

2018-02-03 14:25:38

Play #1. Jak kto nie wierzy to niech zobaczy ile jest abonentów obecnie w tej sieci. Zestawienie jest następujące: 1. Play, 2. Orange, 3. Plus (Cyfrowy Polsat), 4. T-Mobile. Koleżanki i koledzy z Play przegonili po 10 latach od rozpoczęcia działaności sieci tych, którzy na rynku funkcjonują od ponad 20 lat (Idea=Orange, Plus, Era=T-mobile). To tylko utwierdza, że Play to najlepsza sieć! Bo gdyby tak nie było to by nie mieli najwięcej w Polsce abonentów.

Odpowiedz

11. ~
0

2018-02-03 11:17:06

9. Nie troluj. Zadbaj przynajmniej o zmianę IP bo się kompromitujesz.

Odpowiedz

10. ~Callm7 II
1

2018-02-03 10:59:39

9). A wól sobie, na zdrowie!PS. Od kiedy pracujesz w plejozie?

Odpowiedz

9. ~Pedro
-2

2018-02-03 10:54:50

I tak wole Play! Najnowocześniejsza i największa sieć w Polsce jest jedna - PLAY!!! Czy wam się podoba ten fakt czy nie to trudno, należy z tym się pogodzić i przyjąć do wiadomości zazdrośnicy. Play rządzi!

Odpowiedz

8. ~gość
1

2018-02-03 08:33:38

Mam telefon w Plusie i Play więc mam porównanie. Zasięg poza miastami zdecydowanie lepszy w Plusie. W miastach podobny zasięg ale LTE szybsze w Plusie. HD voice jest napewno i także międzypowiatowa mi np. Play, Orange -to sprawdziłem a czy z T-MOBILE nie wiem, bo tego operatora kart już chyba nigdy nie będę posiadał że względu na jego nieuczciwe praktyki.Przejęcie Netti napewno pomoże jeszcze bardziej Polkomtelowi poprawić swoją infrastrukturę.

Odpowiedz

7. ~Gembal
1

2018-02-03 00:00:25

@4 Opowiadasz bzdury. Jestem w Plusie już 10 lat i nie narzekam ani na zasięg telefonu, ani na jakość rozmów, ani na internet pakietowy w smartfonie i mobilny w laptopie, a wymagania mam spore. Wszystko za rozsądne pieniądze. Jeśli cię nie stać na telefon u operatora - kup na wolnym rynku - ja tak robię, bo jest dużo taniej.

Odpowiedz

6. ~roman
1

2018-02-02 20:13:25

@4 Bardzo dobra i rzetelna opinia poparta faktami. A kończąc już żartować to napisze tyle: brak oferty Apple nie jest wyznacznikiem jakości sieci, prawie każdy wie że brak Volte i wificalling to jest właśnie skutek tzw. umów producentów z operatowami (w tym wlasnie apple) który gwarantuje wyłącznośc na nowe technologie wlasnie dla operatorów z globalną kasą. Spotify i tidal pominę. HD voice działa i to nawet miedzy operatorami - nawet sam sprawdzałem. Problem z tym że trzeba sobie APN wpisać ręcznie to chyba pretensja osoby jak z przedszkola?

Odpowiedz

5. ~Wa
-1

2018-02-02 19:40:04

W sumie orange ma tez stacjonarke i mobile wiec konkurencja jest wskazana. Co do jakosci jeden i drugi ma sporo za uszami ale chyba wolalbym duet plus i netia i niz jakość w orange. Jak ceny spadną to czemu nie?

Odpowiedz

4. ~WWW
-1

2018-02-02 19:34:57

Plus to dzisiaj skansen. Po dwóch latach uwolniłem się (stety) od nich. Handlowcy stacjonarni kantują, brak oferty (jak dla mnie) Apple (te dwa telefony na stronie to niech Zygmunt sobie wsadzi), brak WifiCalling, brak VoLTE, słaby internet, brak współpracy z zagranicznymi dostawcami streamingu audio (Spotify, Tidal), jakość rozmów jak z beczki (nie wiem czy w ogóle mają HD Voice, a jak mają to chyba na papierze, a nie w praktyce), dla produktów Apple operator (czyt. Plus) przewidział tylko konfigurację ręczną (mms, hotspot, internet) co w 2018 roku jest nie do pomyślenia. Ogólnie to bym mógł wymieniać i wymieniać... Plus to dno, które może było fajne w końcówce lat 90 i początku 2000 roku. Dziś użytkownicy oczekują od operatora tzw. myśli technologicznej, dobrej oferty, jakości etc. Tego Plus nie ma i nie zapowiada się żeby coś się zmieniło. To gra na przetrwanie bo konkurencja nie śpi tylko działa i działa.

Odpowiedz

2

2018-02-02 19:15:29

Czekam na przejęcie ,ale sama Netia w mojej opinii nie jest godna ,żeby cokolwiek w niej mieć , 1,5 rokumęczyłem się z tą denną firmą i jej najeżonym awariami internetem :/

Odpowiedz

2. ~Triest
-1

2018-02-02 17:59:37

Ehh, pewnie dostaną zgodę na przejęcie Netii w zamian za bardziej przychylne nastawienie wobec rządzących w stacjach informacyjnych należących do grupy :-/

Odpowiedz

1. ~
0

2018-02-02 17:17:59

Przeciez wiadomo, ze Zygmuntowi pozwola. Nigdy nie stawal w opozycji do rzadzacej partii.

Odpowiedz