DAJ CYNK

UKE przydzielił częstotliwości 1800 MHz

11.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9471

Ważne 5

1

UKE wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz.



UKE wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz.

Rezerwacji dokonano na rzecz podmiotów dysponujących już rezerwacjami częstotliwości sąsiadującymi z danym kanałem separacyjnym, na okres obowiązywania rezerwacji udzielonych wcześniej.

Jak możemy przeczytać w komunikacie wystosowanym przez UKE:
Decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie zwiększeniem jakości usług świadczonych konsumentom.

Wydanie przedmiotowych decyzji stanowi pierwszy krok w kierunku optymalizacji wykorzystywania częstotliwości w paśmie 1800 MHz, której końcowym efektem może być zmiana przydziałów częstotliwości z tego pasma, tak aby każdy z operatorów dysponował ciągłym blokiem częstotliwości.


Stan rozdysponowania częstotliwości w paśmie 1800 MHz przed i po udzieleniu rezerwacji:



Zobacz: UKE unieważnił po 10 latach przetarg na 1800 MHz

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
77. wlo
0

2017-08-14 10:28:33

39 - po wiedz, po co w regulaminie usługi zapis dot. "czego innego", skoro te rzeczy są naprawdę bardzo dobrze uregulowane w regulaminie świadczenia usług? Po co powielają coś co jest "wyższej rangi" przepisem już uregulowane?

Odpowiedz

76. ~
-1

2017-08-13 13:07:37

Play Malbork - 18Mbps (ich slynne play ultra z agregacja pasm)Jeszcze pol roku temu bylo to 50 Mbps

Odpowiedz

0

2017-08-13 00:04:40

63). Można. Ale nie wiem jak Ci wysłać PW.

Odpowiedz

0

2017-08-12 23:49:12

To oferty na przedłużenie bez SmartDom.No LTE bez limitu tylko po LTE.

Odpowiedz

56. ~pabloki
-1

2017-08-12 21:50:37

patryk w moim poście 48 na końcu nie chodziło o test sieci bo nie ma co testowac gdy warunki w sieci mobilnej sa zmienne. chodzi konkretnie o to że jak zjesz pakiet podstawowy w plusie to zosaje lte ale niewiadomo ile tego lte . w play masz jasno okresłone zasady że możesz jechac dalej NIE TYLKO w lte . taka mała róznica . więc jesłi wszyscy w okolicy obciażą lte to w play spokojnie możesz sie przełaczyć wtedy na hspa+ a wplusie nie masz po prostu internetu do końca cyklu bo te 32kbps to wiesz...poza tym nie można patrzec jak podajesz na te znizki bo widze że masz lojalnościową i chyba w smartdomie. zawsze mozna porownywac tylo ceny podstawowe. by miec znizkę musisz najpierw zapłacic za ta zniżkę.

Odpowiedz

1

2017-08-12 21:31:01

Pabloki, sieć mobilną i tak musisz przetestować we własnej okolicy, wiec wszelkie opinie innych czy speedtesty można sobie wsadzić....Co do Plusa to mam w domu 110GB + LTE bez limitu za 45zł oraz 40GB + LTE bez limitu za 20zł.Na obu aktywacjach LTE bez limitu działa tak samo wiec pewnie wkrótce obydwie będą w taryfie za 20zł.

Odpowiedz

50. ~gość
0

2017-08-12 21:16:49

W przypadku plusa jest tylko kwestia ile pieniędzy będą chcieli włożyć w sieć, świadczyć mają na czym, Zygmunt trzyma dużo częstotliwości, tylko niech się zacznie coś dziać w ich sieci na 2600 i mogą z powodzeniem zagrozić Networks! o takim za przeproszeniem pleju nie wspominając.

Odpowiedz

49. ~pabloki
-1

2017-08-12 21:14:17

Patryk w poście 48 pisze o plusie i jego wysokich cenach .

Odpowiedz

48. ~pabloki
-1

2017-08-12 21:12:34

Patryk niższa taryfa to 29,99 z opłatą za nielimitowane lte +10 zł= 39,99 zł. w taryfie za 19,99 lte bez limitu jest niedostępne. więc powinieneś napisac że w niższej taryfie bo jest tylko jedna z ta usługą. poza tym wierzysz w to że ten nielimitowany dostęp lte będzie nieograniczony i nie dostaniesz lejka? w nizszej taryfie jest ograniczenie od poczatku pakietu do 5Mbps. zatem nie szybciej niż 5Mbps. ale dychu tanij niż play. czy warto? moim zdaniem lepiej wziąć tmobile i miec jescze szybciej i z gwarancją no limitu w każdej technologii co gwrantuje ofert. przeciez mając do dyspozycji 2 g nie będziesz z nigo korzystał tylko raczej z lte . a co jesli zjesz pakiet i lte sie przytka ? ja teraz jade na lte ale czasem ustawiam na hspa+ bo szybciej.

Odpowiedz

1

2017-08-12 20:03:28

Pabloki, ale po co mi tak drogi pakiet?LTE bez limitu jest w niższych taryfach.

Odpowiedz

40. ~pabloki
-1

2017-08-12 19:27:24

30 czytać nie umiesz? to ja nic na to nie poradzę.

Odpowiedz

39. ~pabloki
-1

2017-08-12 19:26:34

28 no to faktycznie coś nie tak z Tobą. plus 89,99 100GB play 49,99 100GB .róznica 40 zł. podane ceny dla umowy 24 mce i simo.31 a pisałem że nie wiesz o co chodzi. w tmobile jest tylko w przypadku naruszeń które są określone w reg św usług a ujęte to w promocji bo tmobile wszystko bardzo dokładnie precyzuje. napisz maila do nich to dostaniesz ładną odpowiedź i wtedy zobaczysz że to co rozumiesz jako fup jest w Twoim rozumieniue czym innym.

Odpowiedz

38. ~regor
1

2017-08-12 19:22:03

Ja mam mozliwosc zmiany pasma z pozycji urzadzenia np. 800MHz daje max 15Mb/s a jak dam pasmo 1800MHz ma nawet 120Mb/s.Aero 2 dziala super na tym pasmie jak rowniez Plus.Play i Orange oraz T-mobile bardzo slabo tylko 20Mb/s i wymaga agregacji pasm.

Odpowiedz

36. ~
1

2017-08-12 18:13:48

@35na akumulatorach max. 4-5h, na agregacie zależnie od pojemności baku.

Odpowiedz

35. ~Olsza18
0

2017-08-12 18:07:15

Witam panów. Mam małe pytanie które mnie ciekawi po nocnej burzy.. Ile bts może chodzić na awaryjnym zasilaniu?

Odpowiedz