DAJ CYNK

UKE: Orange Polska musi obniżyć opłatę za WLR

04.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 62

Ważne 7

0

Według UKE obecnie obowiązująca stawka za usługę WLR nie spełnia wymogu zapewnienia konkurencyjności na rynku stacjonarnych usług głosowych.Według UKE obecnie obowiązująca stawka za usługę WLR nie spełnia wymogu zapewnienia konkurencyjności na rynku stacjonarnych usług głosowych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej, zobowiązując operatora pomarańczowej sieci do obniżenia opłaty za usługę WLR POTS, uwzględnił stanowiska firmy Novum S.A. (wnioskodawca) oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, które zostały przedstawione w toku postępowania.

Zdaniem Prezesa UKE, opłata hurtowa za usługę WLR ma zapewnić konkurencyjność tej usługi, umożliwić operatorom alternatywnym kreowanie konkurencyjnych usług telekomunikacyjnych, co niewątpliwie przełoży się na korzyści dla użytkowników końcowych - czytamy w komunikacie UKE.

W celu zapewnienia efektywnej współpracy międzyoperatorskiej, a tym samym wspierania rozwoju skutecznej konkurencji na rynku stacjonarnych usług głosowych, decyzji z 26 czerwca 2017 r. Prezes UKE nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

Przypominamy, że chodzi o dostęp innych operatorów do sieci telekomunikacyjnej będącej własnością Orange Polska. Obecnie opłata miesięczna za jedną linię abonencką wynosi 20,05 zł netto. UKE chce, aby cena ta zmniejszyła się o 30%, do 13,95 zł za linię.

Zobacz: Decyzja DHRT.WORK.6082.24.2016.100

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się