DAJ CYNK

Tylko jeden menedżer Milmeksu z zarzutami

09.04.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2511

Ważne 2

1

Na dalszy czas oznaczony przedłużyła prokuratura toczące się od sierpnia postępowanie ws. działalności spółki Milmex Systemy Komputerowe - pisze Parkiet. Firma z Sosnowca zalega z wypłatą pieniędzy wielu podmiotom, w tym pracownikom.

Na dalszy czas oznaczony przedłużyła prokuratura toczące się od sierpnia postępowanie ws. działalności spółki Milmex Systemy Komputerowe - pisze Parkiet. Firma z Sosnowca zalega z wypłatą pieniędzy wielu podmiotom, w tym pracownikom.

Zobacz: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Netmaksu.

Według osób znających sprawę, zarzuty postawiono dotychczas tylko jednemu z menedżerów z zarządu Milmeksu. Jednemu, bo pozostali - jak informują byli pracownicy - przebywają na zwolnieniach lekarskich i nie mogli stawić się do tej pory na przesłuchaniach.

Zobacz: [Aktualizacja II] Darmowy Internet unijny na 2 lata w sieci NetMaks.

Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyłudzenia około 80 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury informatycznej. Śledztwo jest prowadzone także w sprawie klientów, którzy wzięli 2,5 tys. zł kredytu na urządzenia dostępowe. Miał on byś spłacany przez Milmex, ale gdy firma przestała się wywiązywać z płatności, banki zaczęły kierować roszczenia do abonentów.

Zobacz: Milmex, dostawca darmowego unijnego Internetu podejrzany o wyłudzenie około 80 mln zł.

Jednocześnie, w katowickim sądzie, toczy się postępowanie z wniosku o ogłoszenie upadłości Milmeksu. Według pracowników, Milmex mógł utracić płynność finansową w październiku 2013 roku. Ich zdaniem, od tamtej pory do kwietnia 2014 roku konta bankowe firmy wraz z wypłatami dla pracowników zajął komornik.

Zobacz: Sąd wyznaczył Milmeksowi tymczasowego nadzorcę.

Źródło tekstu: Parkiet

Tagi: milmex netmaks
Komentarze
Zaloguj się
12. Sig
0

2015-04-09 14:00:13

Winnych nie ma. Kasy też nie.

Odpowiedz

11. ~Ralf
0

2015-04-09 13:32:46

@10 popieram, za darmo to się nawet wp****ol nie dostanie.

Odpowiedz

10. wlo
0

2015-04-09 10:39:58

7 - kiedy ta firemka zaczynała oferować usługi, wyraziłem się jednoznacznie co o tym myślę. Dzisiaj mogę sobie pozwolić na totalną kpiną z tych, którzy głupi byli, albo chcieli być cwani i mieć za darmo coś, czego za darmo nikt nie daje... No ale za stary jestem, zeby logicznie wysnuwać wnioski z długoletniego współżycia z Rodakami w Tym kraju ;-)

Odpowiedz

9. ~Zaznajomiony
2

2015-04-09 10:22:46

Oj dzieci, dzieci, jeszcze mało wiecie o Polsce. W tym przypadku to nie był zamierzony przekręt, to menedźerka "po polsku" doprowadziła do tej katastrofy. Tak jak do wielu podobnych w przypadku autostrad i innych tego typu inwestycji. Hint-> panowie nie uciekli z Polski a przecież powinni byli, jeśli planowali ukraść te pieniądze.

Odpowiedz

8. Spajro
2

2015-04-09 10:07:52

To jak długie mogą być te zwolnienia lekarskie ? :o

Odpowiedz

0

2015-04-09 09:58:03

6). Aleś walnął...

Odpowiedz

6. wlo
-3

2015-04-09 09:38:49

Jak głupi daje to mądry bierze... Prawda tutaj propagowana od zawsze ;-) Po co na chłopakach psy wieszać? Bo są cwani? Popieramy zaradność przecież, nie? ;-)

Odpowiedz

5. ~
2

2015-04-09 09:36:58

A kogo to obchodzi, że nie mogą stawić się na przesłuchaniach? Niech sąd nakaże by wyznaczyli pełnomocników. Tak, to można się całe życie uchylać.

Odpowiedz

4. ~Calm7
2

2015-04-09 09:36:24

Biedactwa się rozchorowały...? No kurde, sąd jest aż taak naiwny?!

Odpowiedz

3. Red_PL
0

2015-04-09 09:02:36

Takie rzeczy tylko w polandii :(

Odpowiedz

2. adik
0

2015-04-09 08:57:15

kolejny wielki przekręt a winnych nie ma,a kasa pewnie leży już na zagranicznych kontach w razie czego.

Odpowiedz

1. ~goral2099
1

2015-04-09 08:56:25

Matko...głupich nie sieją. 2,5 tyś. kredytu na DARMOWY internet...ale...mam nadzieję, że większość pieniędzy klientów i pracowników uda się odzyskać.Ciekaw jestem czy bank biorący udział w tej piramidzie nie widział w tym nic złego czy niemoralnego.

Odpowiedz