DAJ CYNK

TSMC: To nie będzie dobry rok dla flagowców...

19.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4149

Ważne 2

1

TSMC to największy wytwórca układów dla takich gigantów jak Apple, Nvidia czy Qualcomm. Tajwańska firma przepowiada, że ten rok będzie naprawdę surowy dla flagowców.



TSMC to największy wytwórca układów dla takich gigantów jak Apple, Nvidia czy Qualcomm. Tajwańska firma przepowiada, że ten rok będzie naprawdę surowy dla flagowców.

Dyrektor generalny Mark Liu pochwalił się wzrostem dochodów w ostatnim kwartale oraz uspokoił akcjonariuszy, że embargo USA dla chińskiego ZTE nie wpłynie na wyniki firmy. Nie pozwolił on jednak długo nacieszyć się tą wiadomością. Okazuje się, że zyski TSMC spadną ponieważ lekki wzrost sprzedaży smartfonów w ostatnim okresie to zasługa prawie wyłącznie modeli budżetowych. Flagowce (dla których produkuje jego firma) tracą na rynku, nie widać tego jednak w wynikach finansowych producentów dzięki stale rosnącym cenom.

Właściciel montowni zamierza skupić swoją uwagę na sprzęcie z segmentu sztucznej inteligencji oraz kopalni kryptowalut.

Zobacz: TSMC zainwestuje 20 mld dolarów żeby pozostać klientem Apple'a

Źródło tekstu: Reuters, wł

Tagi: tsmc
Komentarze
Zaloguj się
0

2018-04-20 20:24:58

@19 Nie chodzi o to czy stać czy nie, tylko flagowce mają wyświetlacze 2k, nagrywają w 4k. A to powoduje, że % lecą jak minuty w zegarku. Mi nowy S7 trzyma 1,5 dnia. Ale już widzę co będzie za rok. A chciałbym komfortowo z niego korzystać około 3 lata.

Odpowiedz

19. t r o i p
0

2018-04-20 19:36:15

Słoneczny,Budżetowe tanie Telefony można z łatwością znaleźć z wymienialnym samodzielnie akumulatorem, a jak kogoś stać na telefon flagowy za kilka tysięcy zł, to i na 100 zł za wymianę akumulatora też go będzie stać. Takie jest moje zdanie.Mnie bardziej martwi moda na pozbawianie lepszych urządzeń wejścia słuchawkowego.Co prawda w moim telefonie jest mini Jack, ale ten trend jest bardzo niepokojący.

Odpowiedz

0

2018-04-20 19:18:34

@17. To nie szajba tylko zdrowy rozsądek... wymienny akumulator kosztuje 25-50zł. Wymieniasz kiedy chcesz i jak chcesz. Ja do tej pory wymieniałem co roku, bo było na tyle tanie, a smartfon znowu trzymał 1,5 dnia. Stara bateria była nadal na tyle sprawna, że była w zapasie... a teraz co? Trzeba chodzić z dyndającym powerbankiem i telefon ze stałą baterią mocno traci na wartości po 2 latach.

Odpowiedz

17. t r o i p
0

2018-04-20 17:24:36

Ja nie rozumiem dlaczego niektórzy szajby dostają kiedy słyszą o nie wymiennych samodzielnie akumulatorach.Zacznijmy od tego, że wszystkie akumulatory w smartfonach są wymienialne, co prawda nie samodzielnie ale w serwisach, cena za wymianę akumulatora to 100 do 150 zł. Więc taka wymiana raz na 2, 3 lata to nie jest duży koszt, a w zamian otrzymujemy dobrze spasowane i często wodoszczelne urządzenie. Natomiast w telefonach budżetowych za 300 do 500 zł jest sporo modeli w których można samodzielnie wymienić akumulator, ponieważ wymiana w serwisie byłaby nieopłacalna ze względu na niski koszt samego urządzenia.

Odpowiedz

16. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna
0

2018-04-20 16:20:56

14). ok, Piła, już poprawiam się :gdyby inni , bądz pozostali bojkotowali niewymienne...:-)ok?

Odpowiedz

15. ~Cycek 7.5
0

2018-04-20 13:16:48

@12. Tak to wprowadza w błąd. Ale zależy kto upublicznił specyfikację.

Odpowiedz

14. ~Piła
0

2018-04-20 11:32:46

Dlaczego piszesz "gdybyście"? W tym poście zobacz ilu bojkotuje. Ja ma do dzisiaj dwa z wymiennymi bateriami i czekam. Najgorsi są ci, którzy kupują ajfony i flagowce.

Odpowiedz

13. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna
0

2018-04-20 10:47:07

12). Zaczęli by zmieniać dużo wcześniej, gdybyście bojkotowali takie smartfony z niewymiennymi bateriami. A jak ludzie kupują....

Odpowiedz

12. ~Piła
0

2018-04-20 10:40:32

Cycek, w specyfikacji jest niewymienna. Na razie to czytałem, że J7-2018 ma mieć wymienny akumulator. Kiedy w końcu te cwaniaki zaczną to zmieniać? Ale USA bym nie liczył. Przecież to gniazdo największego szkodnika.

Odpowiedz

11. ~NIK
0

2018-04-20 10:37:42

No tragedia na rynku, gremialny nie rzuciły się na nowe frajerfony warte 600zł a sprzedawane za kilka tysięcy.

Odpowiedz

10. ~Cycek 7.5
-1

2018-04-20 09:37:07

@9. Huavei P20 Lite. !!!!!!! Wydano przepisy w USA ze nie bedzie wolno produkowac z niewymiennym akumulatorkiem

Odpowiedz

9. ~Piła
-1

2018-04-20 09:30:44

Liwiusz, jakie znasz smartfony z wymienną baterią? Poza kilkoma budżetowcami żaden model nie przychodzi mi do głowy.

Odpowiedz

7. ~
-1

2018-04-20 07:24:53

Nikt już w smartfonach nic innowacyjnego nie wymyśli

Odpowiedz

6. ~Liwiusz
0

2018-04-20 06:27:26

Nigdy nie kupię jednorazowego telefonu z niewymienną baterią.

Odpowiedz

5. ~
2

2018-04-20 05:15:06

Smartfony, jak komputery, doszły do ściany - konstrukcje kilkuletnie mają wydajność wystarczającą dla znakomitej większości użytkowników. Cała para idzie w wygląd, polepszenie optyki, i kilka kolejnych punktów w benchmarkach.

Odpowiedz