DAJ CYNK

Donald Trump zablokowany na Twitterze i Facebooku. Może dostać permanentego bana

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Prawo, finanse, statystyki

Donald Trump podczas odezwy do protestujących

Donald Trump, ustępujący ze stanowiska prezydent USA, został zablokowany na Twitterze i Facebooku, a na YouTube część opublikowanych przez niego materiałów została usunięta. Istnieje szansa, że jego konta w wymienionych serwisach zostaną na stałe zbanowane.

Blokada dla Donalda Trumpa związana jest z wczorajszymi protestami w Waszyngtonie, w trakcie których jego zwolennicy próbowali podważyć wyniki listopadowych wyborów. Odchodzący prezydent opublikował serię wpisów, w których wyraził poparcie dla uczestników zamieszek oraz głosił tezy, jakoby wybory zostały sfałszowane.

Zdaniem administracji Twittera wpisy naruszały regulamin serwisu, w tym przede wszystkim zasadę integralności obywatelskiej. W efekcie konto @realDonaldTrump zostało zablokowane na 12 godzin, a byłemu prezydentowi grozi permanentny ban, jeśli kontrowersyjne materiały nie zostaną usunięte.

Podobne kroki podjęła administracja Facebooka, a z YouTube filmy z odezwą do protestujących zostały usunięty. W obydwu przypadkach argumentem miało być ryzyko dalszej eskalacji przemocy oraz szerzenie nieprawdziwych informacji na temat wyborów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: BBC

Źródło tekstu: Twitter, BBC

Przewiń w dół do następnego wpisu