DAJ CYNK

Teraz T-Mobile chce przeprosin od Polsatu

21.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 35

Ważne 13

16

T-Mobile wysłał do Telewizji Polsat wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Chodzi o podawanie nieprawdziwych informacji na pasku informacyjnym.

T-Mobile wysłał do Telewizji Polsat wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Chodzi o podawanie nieprawdziwych informacji na pasku informacyjnym.

Zobac: Sferia: prezes T-Mobile wycofał się ze swoich słów.

W dniach 20. i 21. września na tzw. pasku informacyjnym w kanale Polsat News pojawiła się informacja o treści: T-Mobile wycofała oskarżenia ws. Sferii i resortu administracji oraz usunięcia ich skutków poprzez złożenie oświadczenia, w którym Polsat przeprosi T-Mobile za naruszenie dóbr osobistych. Ponadto w związku z podawaniem przez stacje telewizyjną nieprawdziwych wiadomości T-Mobile wezwała dzisiaj Polsat do natychmiastowego opublikowania sprostowania o następującej treści: T-Mobile nie wycofała oskarżeń ws. Sferii i resortu administracji. T-Mobile podtrzymuje zastrzeżenia dot. legalności ugody.

Pragniemy podkreślić, że T-Mobile nie wycofała żadnego ze swych zastrzeżeń i wątpliwości co do zgodności z prawem Unii Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej ugody zawartej w dniu 16. lipca przez Skarb Państwa - Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz akcjonariuszy Sferii. Zostały one jednoznacznie wyartykułowane w pismach skierowanych w ostatnim czasie przez T-Mobile do Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz do Prezesa UKE. Dodatkowo 20. września (a więc w dniu, w którym ukazała się w Polsat News kwestionowana informacja), T-Mobile złożył skargę do Komisji Europejskiej, w której wskazuje na możliwość naruszenia przez władze polskie odpowiedzialne za zawarcie ugody przepisów dyrektyw unijnych dotyczących niezależności krajowego organu regulacyjnego (Prezesa UKE) oraz zasad dotyczących przydziału częstotliwości - napisano w komumnikacie.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się