DAJ CYNK

TELKO.in: Orange dostał dotacje na budowę sieci

20.12.2013

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7840

Ważne 6

4

Orange dostał dotację na budowę sieci w jedenastu miastach Polski Wschodniej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała dzisiaj listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach dodatkowego konkursu na budowę telekomunikacyjnych sieci dostępowych w pięciu województwach Polski Wschodniej. PARP zaaprobował 46 wniosków na łączną kwotę prawie 166 mln zł.

Po raz pierwszy w takim konkursie mogli startować duzi operatorzy telekomunikacyjni. Skorzystała z tego grupa TP, której PARP zaaprobował 12 wniosków o łącznej wartości prawie 11 mln zł. Dzięki temu TP wybuduje sieć w Lubartowie, Biłgoraju, Łukowie, Ćmielowie, Hrubieszowie, Działdowie, Białej Podlaskiej, Parczewie, Krasnymstawie, Rykach, Lutowiskach i Miłakowie. W zorganizowanym przez PARP konkursie nie brali - przynajmniej bezpośrednio - udziału żadni inni więksi operatorzy.

TP nie będzie zresztą największym beneficjentem tego konkursu. Firma Koba z Białegostoku bowiem na dwa projekty otrzyma od PARP prawie 20 mln zł, a największy pojedynczy projekt (ponad 18 mln zł) zrealizuje firma Cubeinfo.

Do tej pory środki na budowę sieci dostępowych w ramach centralnych programów przeznaczone były na ogół dla operatorów ze sfery MSP. Duzi operatorzy (np. Telefonia Dialog, a po niej Netia) otrzymywali czasem dotacje w z regionalnych - zarządzanych przez województwa - środków. W kolejnej perspektywie finansowej korzystania z funduszy strukturalnych 2014-2020 ma się to jednak zmienić i duże sieci otrzymają szerszy dostęp do unijnych pieniędzy.

<-telko>

Źródło tekstu: PARP

Komentarze
Zaloguj się
63. ~Calm7
0

2013-12-24 10:10:59

Jo. Nie odkładaj, bo tego trza wysyłać jak najwięcej, Ty ślesz, odpowiadają, a Ty znów, kpw? :-D * Wesołe nie będą, ale dzięki. Byle choć spokojne...

Odpowiedz

62. ~Jo
0

2013-12-24 09:59:21

~Calm7 : Wiem, wiem... dobra dzisiaj jak znajdę chwilę coś nasmaruję, dam znać potem, co mi mi odpiszą. Pozdrawiam. Wesołych Życzę.

Odpowiedz

61. ~Jo
0

2013-12-24 09:57:48

******~elf : Zapraszam cię serdecznie do miejscowości o których pisałem, z twoim telefonem w sieci ORANGE: ZOBACZYMY JAK SOBIE PODZWONISZ GDZIEKOLWIEK, mniej kartofli jedz, bo ci nie służą.

Odpowiedz

60. ~Calm7
0

2013-12-24 09:53:17

Jo. Miałeś napisać! Napisałeś jak mówiłem?? * Pozdrowienia Wariacie, tak, tak, świąteczne! :-)

Odpowiedz

59. ~Jo:
0

2013-12-24 09:52:39

******~elf : A tak wogóle to czytaj ze zrozumieniem to co pisze. Za dwa miesiące kończy mi się umowa ( tak jak pisałem w poprzenich wpisach). A o kwietniu pisałem jako o dacie którą ORANGE napisało jako termin gdy sytuacja z zasięgiem może się poprawić w tym rejonie, tu masz info między innymi, które już raz zamieszczałem (ale po co miałbyś to czytać - lepiej, gadać bez sensu) http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=71750

Odpowiedz

58. ~Jo
0

2013-12-24 09:32:53

*****~elf : jak 17 miesięcy temu podpisywałem umowę z ORANGE wyobraź sobie przetestowałem sieć i było ok. Gdybyś czytał moje poprzednie wpisy w tym temacie - pewnie doczytałbyś że problemy zaczęŁY SIĘ DOKŁADNIE MIESIĄC TEMU. Ps. Ciesze się że ty czujesz te swoje &quot;progresy&quot; po modernizacji, co osobiście dla mnie i &quot;kupy&quot; ludzi w rejonie o którym pisze nie zmienia nic . Bo od miesiąca nie mogą się nigdzie dodzwonić, a ORANGE ma to w &quot;poważaniu&quot;, pisząc że w kwietniu dopiero coś się może poprawić. Pozdrawiam.

Odpowiedz

57. ~elf
-1

2013-12-23 01:32:08

A tak w ogóle to warto zapoznać się z kolejnością miesięcy. Obecnie mamy grudzień, za 2 miesiące będzie luty, a nie tak jak piszesz... kwiecień. Obawiam się, że będziesz &quot;gorącym kartoflem&quot; dla każdego operatora...

Odpowiedz

56. ~elf
0

2013-12-23 01:27:49

@ 52. Ja akurat po modernizacjach w wielu miejscach w których przebywam widzę duży progres, aczkolwiek nie spodziewam się LTE w kopalni soli w Wieliczce. Jak to się stało, że masz główny numer w Orange i nie przetestowałeś sobie działania tej sieci wcześniej?

Odpowiedz

55. gerth
1

2013-12-22 23:12:14

Kolejne zmarnowane miliony euro na światłowód do wypiżdziejewa z 50 starymi mieszkańcami (młodzi dawno wyjechali - patrz raport: województwo podlaskie opuścilo 10% mieszkańcow, głownie młodych)

Odpowiedz

54. ~Calm7
0

2013-12-22 18:24:31

52). Jo. Ty nie gadaj mi tu jaki jesteś malutki, tylko się mnie słuchaj, i pisz do Orange co Ci naświetliłem! Kpw? No, to do dzieła! :-)

Odpowiedz

53. ~user-94-254-211-179.play-intern
-1

2013-12-22 16:02:28

Na tej stronie są odnośniki do stron z wirusami. Uważam, że to jest sprawa reklam - nie blokuję ich. Przy wejściu na tą stronę ESET krzyczy, że został zablokowany adres do jakiejś strony. Do tego blokowane artykułów do 17:00 i telepolis spada na dno. Od czasu blokowania artykułów wchodzę na tą stronę raz na kilka dni. Reklamy wykończą ten portal.

Odpowiedz

52. ~Jo
0

2013-12-22 13:42:29

~Calm7: Tjaaaa. Jak już do nich w tamtej lokalizacji kilka firm dzwoniło i zgłaszało problemy, i ich olali, to mną się przejmą myślisz ? 2 miechy przeboleje jakoś, już w sumie nawet nie całe... mam zapasowy numer we &quot;FLAYU&quot; który tam działa, to jakoś sobie radze na razie, potem przeniosę się z głównym chyba niestety też do Playa :( albo zrobię go na kartę, a jak w KWIETNIU 2014 pomyśle o innym operatorze - wiem jedno strzelam focha i na pewno nie będzie to ORANGE, za ich super zasięg LTE, PCV, MPV i HGW, dzięki któremu płacę abonament za usługę z której nie mogę w normalny sposób korzystać. I nie sobie ..... te ich tablety, smartfony, i inne cuda w &quot;promocjach&quot;... na święta. Święto to ja na razie mam jak ktoś bez problemu usłyszy całe moje zdanie w trakcie rozmowy z nim przez telefon (i odwrotnie).

Odpowiedz

51. ~Calm7
0

2013-12-22 12:59:22

~Jo. Ślij pisma za pismem w stylu: nie mam nadal warunków do dzwonienia, ani w domu, ani na podwórku - w lokacji .... Ponieważ poprzednie zgłoszenia nic nie zmieniły, a moja umowa .... kończy się już w .... Z powyższego powodu nie zostanie z Państwem przedłużona.

Odpowiedz