DAJ CYNK

Taryfy 4G LTE w Europie - Polska w czołówce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6408

Point Topic porównał oferty Internetu mobilnego 4G LTE w 28 państwach Unii Europejskiej oraz w Norwegii i Szwajcarii w 1Q2018.Point Topic porównał oferty Internetu mobilnego 4G LTE w 28 państwach Unii Europejskiej oraz w Norwegii i Szwajcarii w 1Q2018.

W swoim raporcie Point Topic uwzględnił tylko oferty SIM only oraz taryfy z modemem. Wszystkie pokazane na wykresach ceny zostały przeliczone na dolary amerykańskie (USD) z uwzględnieniem parytetu siły nabywczej (PPP).

W I kwartale 2018 roku najniższa średnia miesięczna opłata za mobilny Internet LTE była w Luxemburgu (24,80 USD), a najwyższa na Cyprze (53,65 USD). W przypadku Cypru stan ten utrzymuje się od 1Q2017. Polska w tym zestawieniu znalażła się na piątym miejscu, ze średnią opłatą miesięczną poniżej 30 USD.Największe pakiety internetowe są oferowane w Finlandii, średnio prawie 500 GB miesięcznie. Na końcu listy znalazły się Niemcy. Polska pod tym względem zajęła 10 miejsce, z wynikiem nieznacznie przekraczającym 100 GB.Stawka się odwraca, jeśli popatrzymy na koszt 1 GB danych. Najwyższy jest w Belgii - prawie 7,5 dolara. Koszt poniżej 1 USD występuje mniej więcej w połowie krajów, które wzięto pod uwagę, w tym także w Polsce.Pod względem średniej szybkości Internetu LTE najlepiej wypadła Łotwa - około 340 Mb/s. Polska nie została uwzględniona w tym zestawieniu.Niektóre państwa oferują nielimitowany Internet LTE. Najwięcej za tego typu usługę trzeba zapłacić we Włoszech - ponad 80 USD, najmniej w Austrii - nieco ponad 10 USD. Polska zajęła miejsce szóste, z ceną wynoszącą około 45 USD.Point Topic zbadał też, jak ogólnie wyglądają oferty Internetu 4G LTE w Europie Wschodniej i Europie Zachodniej. jak wynika z zamieszczonego poniżej wykresu, w Europie Zachodniej oferty są nieco droższe, ale oferują średnio wyższe limity danych.W Europie Zachodniej jest jednam ogromny rozrzut pomiędzy poszczególnymi państwami. Wystarczy choćby porównać Niemcy z takimi państwami, jak Włochy lub Szwecja.W ogólnym rankingu ofert Internetu mobilnego 4G LTE Polska zajęła pięte miejsce, pomiędzy Litwą i Łotwą. Na pierwszym miejscu uplasował się Luksemburg, a na ostatnim Cypr.Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów
Zobacz: Kwietniowe wyniki Speedtestu - T-Mobile przyspiesza
Zobacz: Jak szybki jest Internet w roamingu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Point Topic

Źródło tekstu: Point Topic, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu