DAJ CYNK

T-Mobile podsumował 2016 rok

24.01.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 36

Ważne 6

11

Na specjalnie zorganizowanej konferencji T-Mobile podsumował 2016 rok. Szczególnie udana dla operatora miała być jego końcówka.Na specjalnie zorganizowanej konferencji T-Mobile podsumował 2016 rok. Szczególnie udana dla operatora miała być jego końcówka.

Podczas konferencji Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile, chwalił sukcesy operatora w 2016 roku. Najważniejszymi informacjami dla przeciętnego użytkownika jest rozbudowa sieci. Na koniec roku sieć miała 10370 stacji bazowych. 7 tys. z nich obsługuje sieć LTE1800 (wzrost o 380 w ciągu roku), a 2,1 tys. sieć LTE800 i LTE2600 (wszystkie wybudowane w 2016 roku), z czego na 600 z nich dostępna była agregacja pasm. Dzięki temu w ciągu całego roku zasięg sieci LTE zaczął obejmować 99% populacji kraju (wzrost z 83%).Wraz z rozbudową sieci wzrosła ilość przesyłanych danych. Było ich o 27% więcej w sieci GSM, 28% więcej w sieci 3G oraz aż 275% więcej w sieci LTE. Nie zostały podane dokładne dane na temat ilości przesłanych danych. Być może poznamy je przy okazji prezentacji wyników finansowych.W ciągu minionego roku T-Mobile uruchomił możliwość prowadzenia rozmów głosowych oraz wysyłania wiadomości po sieci LTE (VoLTE) oraz Wi-Fi (VoWiFi lub Wi-Fi Calling).Zobacz: VoWiFi i VoLTE dostępne w T-Mobile

Operator pochwalił się również wynikami trzeciego niezależnego badania zrealizowanego przez firmę P3 Communication na zlecenie Grupy Deutsche Telekom. Z wyników wynika, że najlepszą siecią w kraju jest... T-Mobile otrzymując certyfikat Best in Test 2016. Łącznie operator zdobył 830 punktów. Kolejni, anonimowi, operatorzy zdobyli odpowiednio 816, 809 i 755 punktów. T-Mobile okazał się najlepszą siecią pod względem jakości połączeń (jakość rozmowy, czas jej nawiązania oraz skuteczność) i transmisji danych (tutaj decydowała prędkość, skuteczność oraz jakość usługi na przykładzie otwierania stron internetowych i filmów z serwisu YouTube). Szczegółowe dane analizy P3 znajdują się na stronach 23-33 załączonej prezentacji.

Zobacz: Grudniowe wyniki speedtest.pl: w mobilnych na prowadzeniu T-Mobile

T-Mobile nie zrealizował zapowiadanej redukcji salonów sprzedaży do 600, zatrzymując się przy 650. Adam Sawicki, prezes zarządu operatora, nie wykluczył odwrócenia trendu. Bardzo możliwe, że sieć salonów zacznie się ponownie rozrastać.

Adam Sawicki zaznaczył na konferencji, że przełomowy dla operatora był III kwartał roku, kiedy zatrzymał się spadek bazy klientów usług abonamentowych. Nie poznaliśmy szczegółowych danych za IV kwartał, ale podobno był on bardzo udany.

Zobacz: Prezentacja z konferencji T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się