DAJ CYNK

T-Mobile ma juz 2700 stacji LTE z agregacją pasma

25.08.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9642

Ważne 12

4

T-Mobile pochwalił się danymi dotyczącymi rozbudowy sieci prowadzonej w czasie wakacji.



T-Mobile pochwalił się danymi dotyczącymi rozbudowy sieci prowadzonej w czasie wakacji. Jak zaznaczono plan prac został tak ustawiony, aby nie utrudniać korzystania z sieci wczasowiczom. Natomiast prace zostały przeniesione do częściowo opustoszałych miast.

Przez całe dwa miesiące wakacji liczba stacji bazowych obsługujących technologię LTE, z których mogą korzystać klienci T Mobile, wzrosła o kolejne 115 do 9865 sztuk. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni.

O kolejne 400 do 2700 wzrosła liczba stacji obsługujących technologię Carrier Aggregation - chodzi tu o wykorzystywanie różnych zasobów częstotliwości z różnych zakresów i traktowanie ich w jeden wspólny zasób dla użytkownika, co pozwala na zwiększenie przepustowości w danym miejscu. Z technologii CA może już korzystać 30% populacji.
Do tego 600 z stacji obsługuje agregacje 3 nośnych, co w połączeniu z wdrażaną przez T Mobile modulacją QAM256/QAM64 pozwala na przesyłanie danych z prędkością nawet do 345 Mbps.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł

Tagi: LTE T-Mobile
Komentarze
Zaloguj się
139. ~
0

2018-04-22 16:56:03

@136 No niestety wagoniki pociagów tłumią sygnał doskonale a te nowe Pendolino to i 99% sygnału zjadają... Winne szyby odbijające "promienie" słoneczne co by się pasażerowie nie ugotowali a przy okazji odbijają tez sygnały opów. Opki muszą pomontować "repeatery"Niestety PKP to państwowa forma i tam wszytko trwa latami.

Odpowiedz

138. słoneczny
0

2017-08-27 23:10:10

@136 . Sorki za błąd

Odpowiedz

137. słoneczny
0

2017-08-27 23:09:11

@16 T Mobile i Orange ogólnie na torach są dupowate. Na torach sprawdza się Plus. Pierdyliona Megabitów tam nie wyciągniesz, ale przynajmniej nie rwie tak jak NW.

Odpowiedz

136. ~Hotelarz
0

2017-08-27 00:05:57

Trasa kolejowa Gdańsk - PoznańTmobile znika co chwile - testowane netgar 810S

Odpowiedz

77. ~
-1

2017-08-26 15:06:34

@66 Twoje wpisy są bardzo merytoryczne, szczególnie ten 67 :) Post 51 (dotyczył ExtraSim) należy do mnie, jeśli oferta mi odpowiada to chwalę. Działanie BOK to inna bajka i o tym też mogę napisać :)Po podpisaniu umowy przez kuriera okazało się, że w kopercie brak zamówionych ExtraSim. Telefon z reklamacją a BOK odpowiada, że faktycznie karty były zamówione ale.. nie wyślą, jak chce je dostać to mam ganiać do salonu. Klasyczne podejście: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi :)

Odpowiedz

73. -Gosc-
-3

2017-08-26 14:56:07

Roamingowa pseudosieć plej może sobie tylko pomarzyć o takich stacjach jak ma N! Plej ma te stacje w pozwoleniach i ewentualnie reklamach.

Odpowiedz

69. ~pytanie
0

2017-08-26 14:43:00

Treść wiadomości @63 żle mnie podsumowałeś. Znane są przypadki, że nie potrzeba zmieniać OP-a a zmienia się sama płeć.Dlatego pytałem czy mnie to nie czeka.

Odpowiedz

66. ~
0

2017-08-26 13:59:52

orson_dzi wracając do rozmowy na temat trolli t-mobile m.in. z komentarzy pod artykułem o netfliksie to tu masz jak na dłoni posty 50,51,52,59 i 60. Tylko nie pisz, ze fanatyków nie brakuje bo fanatyk tak nie pisze.

Odpowiedz

65. wlo
0

2017-08-26 13:53:56

64 - dodatkowa karta do transmisji danych ;-)

Odpowiedz

64. ~
0

2017-08-26 13:45:49

Czy ktos może mi wyjasnić co to jest ExtraSIM w TMobile?

Odpowiedz

62. ~
0

2017-08-26 13:18:07

Orange tez ma nadajniki z agregacją. Kupiłem Huawei B525s-23A i co LTE+ pokazywało, a predkość z 4-5MB/s podskoczyła na 6-7MB/s. Spodziewałem sie, że powyzej stu Mb/s bedzie minimum 100-110Mb/s. Także póki co ta cała Agregacja to pic na wodę. Chwut marketingowy tylko nie wiem operatora czy producenci sprzetu nas na to nabieraja?? Co z tego, że łączy pasma czy jak zwał tak zwał potocznie jak w predkości to kompletnie nic nie daje. Żaluje, że dla 3MB/s wydałem 4 miesiące temu 700 zł na B525s=23A z PLAY-a, na Allegro.

Odpowiedz

60. ~
0

2017-08-26 13:14:12

@55 Wszędzie są ludzi z łapanki i wszędzie u każdego operatora jest duża rotacja. Co z tego ze w Play czy w Orange są mili ludzie jak ciagle trzeba coś reklamować. A to jakaś usługa nie działa a to źle naliczone faktury. I tak w koło Macieja. Złośliwi twierdzą ze reklamacje w Orange masz gratis do każdej umowyDo Plusa czy TM dzwoniłam kilka razy przez tyle lat i zawsze wszystko szybko załatwioneMożna powiedzieć ze od podpisania umowy przez 2 lata praktycznie zero kontaktu z BOK do momentu przedłużania umowy. I tak powinno być. W Play i Orange ciagle trzeba dzwonić i coś reklamować. Nie mam doświadczenia na kartę Wiec się nie wypowiadam

Odpowiedz

58. ~
0

2017-08-26 12:46:28

@57 takie rzeczy tylko w t-mobile :)

Odpowiedz