DAJ CYNK

T-Mobile ma juz 2700 stacji LTE z agregacją pasma

25.08.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9718

Ważne 12

4

T-Mobile pochwalił się danymi dotyczącymi rozbudowy sieci prowadzonej w czasie wakacji.T-Mobile pochwalił się danymi dotyczącymi rozbudowy sieci prowadzonej w czasie wakacji. Jak zaznaczono plan prac został tak ustawiony, aby nie utrudniać korzystania z sieci wczasowiczom. Natomiast prace zostały przeniesione do częściowo opustoszałych miast.

Przez całe dwa miesiące wakacji liczba stacji bazowych obsługujących technologię LTE, z których mogą korzystać klienci T Mobile, wzrosła o kolejne 115 do 9865 sztuk. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni.

O kolejne 400 do 2700 wzrosła liczba stacji obsługujących technologię Carrier Aggregation - chodzi tu o wykorzystywanie różnych zasobów częstotliwości z różnych zakresów i traktowanie ich w jeden wspólny zasób dla użytkownika, co pozwala na zwiększenie przepustowości w danym miejscu. Z technologii CA może już korzystać 30% populacji.
Do tego 600 z stacji obsługuje agregacje 3 nośnych, co w połączeniu z wdrażaną przez T Mobile modulacją QAM256/QAM64 pozwala na przesyłanie danych z prędkością nawet do 345 Mbps.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł

Komentarze
Zaloguj się