DAJ CYNK

T-Mobile: kolejne 200 stacji z LTE 800

31.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6723

Ważne 11

4

Od końca czerwca liczba stacji obsługujących technologię LTE 800 wzrosła do 700, co oznacza wzrost o kolejnych 200 w ostatnich 6 tygodniach.

Od końca czerwca liczba stacji obsługujących technologię LTE 800 wzrosła do 700, co oznacza wzrost o kolejnych 200 w ostatnich 6 tygodniach. To efekt przyspieszenia procesów inwestycyjnych po zakończonej aukcji częstotliwości LTE.

Dzięki zagospodarowaniu pasma pozyskanego w aukcji, w ostatnich miesiącach T-Mobile uruchomił technologię LTE 800 MHz na ponad 700 stacjach bazowych w całej Polsce. Dzięki temu zasięg sieci LTE obejmuje już ponad 95% populacji kraju. Dzięki kolejnym zaplanowanym inwestycjom do końca roku 98% populacji znajdzie się w zasięgu sieci LTE od T-Mobile.

Dodatkowo, kontynuowane są prace nad rozbudową sieci z wykorzystaniem Carrier Aggregation (CA), czyli agregacją pasma dla uzyskania wyższych prędkości przesyłania danych i większej pojemności sieci. Dzięki realizowanym wariantom łączenia dwóch pasm (800 + 1800 MHz oraz 1800 + 2600 MHz), bądź łączenia trzech pasm (800 + 1800 + 2600 MHz), klienci teoretycznie mogą przesyłać dane z prędkością do 300 Mb/s. T-Mobile uruchomił już 83 nadajniki oparte o CA, a do końca roku ma być ich łącznie 500.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
39. ~Static
-2

2016-09-01 08:12:21

Najlepsze zasady panują w play przy agregacji. Lte+ wyświetli się tylko jeśli będziemy w zasięgu nadajnika 2600 (zasięg ok 900metrow). Urządzenie kat 6 pomimo iż ma możliwości nie agreguje pasm. Potrzebne są urządzenia Cat. 9tej.

Odpowiedz

38. ~Galan
-2

2016-09-01 07:17:24

Do37 U mnie to samo. Proszę zobaczyć, jak T-Mobile rozwinęło sieć na Podkarpaciu. HSPA+ śmiga aż miło, a teraz dokładają LTE. Dziwi mnie, jak inni operatorzy pozostają na GSM. Wyjątek stanowi oczywiście Orange, bo w ramach NetWorkS dzielą stacje z T-Mobile. Testowałem już wszystkie sieci i dlatego wybrałem T-Mobile. Mam zasięg tam, gdzie trzeba. A narzekanie na brak zasięgu innych użytkowników to przeważnie żarty na resorach. Komuś nie pasuje to niech idzie do play i zasięgu w roamingu, gdzie wszystko może się zdarzyć. Jeżeli nie mieszkasz w mieście to na pewno będziesz wiedział o co chodzi.

Odpowiedz

37. ~niko
-2

2016-08-31 22:46:58

u mnie na wsi na Warmii t mobile to jedyna sieć, dzieki ktorej się da rade dogadac ze swiatem, dlatego dobrze, ze rozwijaja zasieg, bo inaczej byłoby mega słabo. mam ich abonament bez dodatkowych kosztów, korzystam z ich mobilnego neta i nie mogę narzekać!

Odpowiedz

36. njuken
1

2016-08-31 21:19:01

będzie 4 zł za używanie LTE :)

Odpowiedz

35. ~krinovo
2

2016-08-31 19:35:19

Kiedy wroci 4gr za sprawdzenie stanu konta?

Odpowiedz

34. Wosiu96
1

2016-08-31 19:34:05

UP:Co do ostatniego zdania testowałem na karcie plusa i był to zasięg LTE.

Odpowiedz

33. Wosiu96
2

2016-08-31 19:32:34

@25 Testowałeś to /''/'' pseudo Ultra hiper mega LTE/''/'' ?? Ja będąc nad morzem w świnoujściu wyciągałem prędkości na LTE+ rzędu 115-125 Mbps na speedtest.net. U mnie w miejscowości około 25-30 tys osób prędkości na lte są w granicach 40-110 Mbps, rzadko zdarza się w dzień by było pobieranie mniejsze niż 40. Niedaleko mojej miejscowości, gdzie jest stacja 2600 prędkość na speedteście miałem 130Mbps. Jako jedyna sieć Play poszedł szybko z agregacją, w moim mieście ma najwięcej nadajników i jako jedyny pozwala agregować pasmo. Czasami nie rozumiem tych ludzi, którzy ciągle hejtują Playa i odradzają go namawiając by przejść do innej sieci. Nad morzem mieszkałem w domku w którym nie było praktycznie zasięgu, łapał ledwie z plusa i czasami t-mobile. Dzięki Playowi mogłem sobie wybrać sieć w której odpowiadał by mi najlepszy zasięg. Wychodząc niedaleko od domku (30metrów) miałem lte z playa na paśmie 800, gdzie plus miał tylko 3g. Rozumiem,iż duża część stacji playa jest zapchana lecz jest to w każdej sieci. Dając przykład w moim domu łapie mi internet z plusa lecz prędkości są rzędu maksymalnie 3Mbps.

Odpowiedz

32. ~jurek
0

2016-08-31 19:19:32

Czy jest zasięg w Piasku Wielkim, Solcu Zdroju?Śmiem wątpić bo na mapie białe plamy od lat.

Odpowiedz

31. kwistas
1

2016-08-31 18:43:28

16 te sieci są zapchane, bo najwięcej widocznie z nich użytkowników korzystają, największe ilości danych właśnie generują Plus i Play nawet w porównaniu do Orange dwukrotnie więcej.

Odpowiedz

30. kwistas
2

2016-08-31 18:41:35

Ja nie widzę kompletnie poprawy zasięgu, może niech na każdej stacji uruchomią LTE800 jak to robi Play to może poprawę będzie widać. Wiem, że w IDLE telefon trzyma się 1800, ale na wioskach nadal jest słabo jak było gdzie docelowo dla tych rejonów miała to być częstotliwość, która rozwiąże problem ze słabym zasięgiem.

Odpowiedz

29. ~Sa10B
0

2016-08-31 18:28:52

@28 Ja pokonuję tą trasę autostradą A1 i tam zasięg T-Mobile jest:) Nie możesz jeździć tą Ską ;)

Odpowiedz

28. ~
0

2016-08-31 17:55:17

Trasa z Gdańska do Łodzi S1 ciągły brak zasięgu T więc czym sie tu chwalić...

Odpowiedz

27. ~m-a-t
2

2016-08-31 17:51:19

@Gucio no właśnie mam wrażenie, że ostatnio ludzie niewiedzą jak to działa. Ja się przeniosłem do nich jakiś czas temu jestem naprawdę zadowolony, zasięg mam a jeśli nie mam to mam partnerów roamingowych. Jeśli chodzi o prędkości to też to już nie jest takie zapchane jak dawniej bywało, średnio mam 20 Mb/s i uważam że do telefonu to wystarcza. No chyba, że ktoś Wybiera ofertę tylko kierując się tym, żeby się przed znajomymi w testach prędkości pochwalić no to wtedy faktycznie nie ma po co iść do play.

Odpowiedz