DAJ CYNK

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9323

Szybkość Internetu stacjonarnego w Polsce jest w przybliżeniu równa średniej globalnej, natomiast Internet mobilny mamy nieco szybszy od średniej - wynika z lipcowego raportu serwisu Speedtest.net.Szybkość Internetu stacjonarnego w Polsce jest w przybliżeniu równa średniej globalnej, natomiast Internet mobilny mamy nieco szybszy od średniej - wynika z lipcowego raportu serwisu Speedtest.net.

Należący do firmy Ookla serwis Speedtest.net opublikował ranking szybkości łączy internetowych na świecie w lipcu bieżącego roku. W przypadku dostępów stacjonarnych średnia globalna szybkość pobierania danych z Internetu wyniosła 46,41 Mb/s, natomiast wartość osiągnięta dla wysyłania danych to 22,48 Mb/s. Na pierwszym miejscu (download) znalazł się Singapur (181,47 Mb/s), natomiast Polska uplasowała się na 35 miejscu (na 133, spadek o 2) z wynikiem 46,73 Mb/s (download).

Najszybszy Internet mobilny był w Katarze (62,63 Mb/s). Polska w tym rankingu uplasowała się na 54 miejscu (na 124, spadek o 3), osiągając wynik 25,31 Mb/s. Średnie globalne szybkości Internetu mobilnego to 22,81 Mb/s dla pobierania danych i 9,13 Mb/s dla ich wysyłania.

Pełne, aktualne zestawienie znajdziemy na stronie www.speedtest.net/global-index.

Zobacz: Lipcowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Internet mobilny w Polsce wg serwisu RFBenchmark

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.net

Przewiń w dół do następnego wpisu