DAJ CYNK

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

20.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6952

Ważne 4

2

Szybkość Internetu stacjonarnego w Polsce jest w przybliżeniu równa średniej globalnej, natomiast Internet mobilny mamy nieco szybszy od średniej - wynika z lipcowego raportu serwisu Speedtest.net.



Szybkość Internetu stacjonarnego w Polsce jest w przybliżeniu równa średniej globalnej, natomiast Internet mobilny mamy nieco szybszy od średniej - wynika z lipcowego raportu serwisu Speedtest.net.

Należący do firmy Ookla serwis Speedtest.net opublikował ranking szybkości łączy internetowych na świecie w lipcu bieżącego roku. W przypadku dostępów stacjonarnych średnia globalna szybkość pobierania danych z Internetu wyniosła 46,41 Mb/s, natomiast wartość osiągnięta dla wysyłania danych to 22,48 Mb/s. Na pierwszym miejscu (download) znalazł się Singapur (181,47 Mb/s), natomiast Polska uplasowała się na 35 miejscu (na 133, spadek o 2) z wynikiem 46,73 Mb/s (download).

Najszybszy Internet mobilny był w Katarze (62,63 Mb/s). Polska w tym rankingu uplasowała się na 54 miejscu (na 124, spadek o 3), osiągając wynik 25,31 Mb/s. Średnie globalne szybkości Internetu mobilnego to 22,81 Mb/s dla pobierania danych i 9,13 Mb/s dla ich wysyłania.

Pełne, aktualne zestawienie znajdziemy na stronie www.speedtest.net/global-index.

Zobacz: Lipcowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Internet mobilny w Polsce wg serwisu RFBenchmark

Źródło tekstu: Speedtest.net

Komentarze
Zaloguj się
12. ~torawa
0

2018-08-24 15:42:11

PO CO PODAWAĆ ŚREDNIĄ?!!! Kiedy wreszcie będzie mediana? Te średnie są dużo głupsze niż średnie pensje, a już średnie pensje doprowadzają większość do szału. Te średnie to KŁAMSTWA! Jeśli jeden ma Orange 600 Mb/s to ilu normalnych (1-10 Mb/s) trzeba by to zbić? Odpowiedź: blisko 20-tu. Co się zgadza, bo w blokach mieszka z 10% ludzi drastycznie zawyżających średnią (mających 100-600 Mb/s, a ci poza blokami zwykle 1-6 Mb/s).

Odpowiedz

11. ~Qb@s
0

2018-08-21 19:09:39

W Bukowinie Tatrzańskiej - LTE Orange w sezonie i letnim i zimowym "PORAŻKA" !!!!!!

Odpowiedz

10. Pragmatyk
0

2018-08-21 08:05:06

Niestety w PL w stacjonarnych sieciach upload to porażka. U mnie 1/12.

Odpowiedz

0

2018-08-21 08:00:58

@8 Nie jesteś. Operatorzy mobilni dają Internet domowy z dachowymi systemami antenowymi. T-mobile daje no limit.

Odpowiedz

8. ~hytgr
0

2018-08-21 01:19:57

Jestem skazany na neosraczkę o zawrotnej prędkości do 10Mbps.

Odpowiedz

7. ~Jo
0

2018-08-20 22:41:08

6. ~pabloki: no to zawyżasz średnią... ustaw sobie na wolniej... bo niekytórym "gula" lata... :P

Odpowiedz

6. ~pabloki
0

2018-08-20 22:31:05

ja mam szybciej. mimo że mobilny to jest ponad średnim wynikiem stacjonarnego. ja mam więc maks predkosc szybszą niż średnia w Katarze. max udało mi sie 68,98 a mam ograniczenie w ofercie do 70 . i to wszystko w Play .

Odpowiedz

5. ~nikt
2

2018-08-20 21:54:48

Google to pisało czy jak? "Polska uplasowała się na 35 miejscu (na 133, spadek o 2) z wynikiem 46,73 Mb/s (download)"

Odpowiedz

4. toms
1

2018-08-20 21:39:29

Coraz większe zapotrzebowanie na konsumpcję danych i stały wzrost klienteli nieuchronnie spowalnia łącza. Jeśli chodzi o krajowy rynek Internetu Mobilnego, to mogę powiedzieć, że obecne oferty spełniają moje wymagania ze sporym nadmiarem. W porównaniu z pierwszymi próbami korzystania, które datuję na lato 2008, to istna przepaść, zarówno pod względem technicznym, a cenowo to lata świetlne do przodu. Chyba większość zapomniała obowiązujący wtedy cennik 3gr/ 100kB, bez jakichkolwiek bonusów po doładowaniu. Kto teraz narzeka, niech sobie przypomni, co wtedy oferował Blueconnect, iPlus, czy OFnK. Ówczesna oferta Playa z bonusem 4 GB po doładowaniu 50 zł i lejkiem 1 MB, oraz ważnością 58 dni, była rewolucją. Warto o tym pamiętać, krytykując obecną sytuację.

Odpowiedz

3. ~Kosi
-4

2018-08-20 20:37:31

Wystarczyło dwa lata rządów szczerbatej cheerleaderki Putina i mamy efekt. Będzie jeszcze gorzej.

Odpowiedz

2. ~Flej
-5

2018-08-20 20:13:47

Zamuła z Pleja nawet rankingi światowe musi popsuć z tą swoją pseudo-siecią

Odpowiedz

1. ~
-6

2018-08-20 20:04:14

Nie ma się co dziwić że spadliśmy u nas Play jest wolny nie ma jak Orange.

Odpowiedz